Vyhledávání

Silk Way Rally 2009, aneb Hedbávná stezka, se uskuteční již v termínu úvodu září.

Silk Way Rally 2009, aneb Hedbávná stezka, se uskuteční  již v termínu úvodu září.

Dakar Series maratónských závodů cross country typu pokračuje i v roce 2009 po Hedvábné stezce

Dakar Series, série maratónských závodů cross-country typu, bude navzdory předpokladům pokračovat i v roce 2009. Silk Way Rally se uskuteční v termínu 5.-13. září.

Závod, původně známý jako Trofej tří prezidentů, neboť nad jeho konáním převzali záštitu prezidenti Ruska Medveděv, Kazachstánu Nazarbajev, Turkmenistánu Berdymuhamedov (spolu s prezidentem Tatarstánu Šamijevem), se tedy opravdu uskuteční a bude vypsán jako součást kalendáře FIA v kategorii automobilů a kamionů. Motocykly na rallye soutěžit nebudou.

Rallye odstartuje 5. září z tatarské metropole Kazaně  a cíl bude mít po osmi etapách v turkmenském Ašchabadu. Celková délka je předpokládána na 4500 kilometrů, z nichž 3700 kilometrů by měly zabrat speciálky, z nichž 65% má být odjeto po šotolině a 35% v těžkých píscích.

Pořadatelství a organizační know-how nakonec vzala pod svá křídla A.S.O., jejíž vstup do soutěže vyjednával dlouholetý ředitel závodního týmu Kamaz Semjon Jakubov, ten také vehementně zval všechny soupeřící týmy, české nevyjímaje, na ruskou rallye.

 

 


Jiří Vintr

 

Fotogalerie

Dakar 2009 objektivem Martina Viďourka potřetí

foto autora také na jeho stránkách www.frozentime.cz

Další fotografie 1 2 3 4

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu