Vyhledávání

Tatra 509 se Spáčilem a Vršeckým na Dakaru bohužel po havárii skončila!

Tatra 509 se Spáčilem a Vršeckým na Dakaru bohužel po  havárii skončila!

Tatra 509 na Dakaru skončila!
Hned druhá etapa se stala osudnou posádce Tatry 509 šéfa Czech Dakar Teamu Marka Spáčila, jejímž členem je mistr Evropy v závodech trucků David Vršecký.

"Jsme v pořádku. Auto šlo dvakrát přes střechu, pokračovat dále v závodě nebylo skutečně možné. To, co zbylo z kamiónu právě putuje do přístavu v Buenos Aires," potvrdil David, který plnil v posádce roli kopilota. "Všechno se bude ještě analyzovat, v této chvíli nejsem schopen říct nic konkrétního o důvodech nehody. Snad jen tolik, že se ozývá krční páteř. Zatím se to ale dá vydržet."


Podle manažera týmu Buggyra International Racing System Jana Kalivody odstoupení Marka Spáčila z letošní Rally Dakar, nemění nic na původním záměru roudnického týmu. "David s Robinem vyrazili na Dakar s úkolem přivézt co nejvíce informací. Robin by měl pokračovat v soutěži jako člen osádky doprovodného vozidla. Nevím, jak je na tom David zdravotně. Pokud to ale bude jen trochu možné, byli bychom rádi, kdyby se našla nějaká možnost, kterak prodloužit jeho účast na Dakaru," uvedl Honza Kalivoda.

Hlavně, že jsme přežili!
Jak jsme již informovali, pro posádku Marka Spáčila s kopilotem Davidem Vršeckým skončila letošní Rally Dakar již ve druhé etapě. Před několika minutami se nám podařilo získat vyjádření Davida Vršeckého popisující osudný okamžik.

"Hned mi bylo jasné, že se něco děje,. Až do kolize jsme jeli velmi čistě a svižně, nicméně relativně na jistotu. Do nebezpečného esíčka jsme vjeli rychleji, než jsme měli, nicméně než jsem stihl zareagovat, tak Marek nahlásil do interkomu, že auto jede samo. Pak už se to všechno seběhlo strašně rychle. Mám už za sebou několik kolizí, ale dva přemety jsem doposud skutečně neabsolvoval.

Jako kopilot do řízení nezasahuji, nicméně, kdybych seděl za volantem, dopadlo by to stejně. Rychlá reakce a zkušenost dokáží odvrátit mnoho problémů, ale pokud se člověku v kritickém okamžiku zasekne plyn, tak s tím přes veškerou snahu a zkušenosti nic nenadělá. Tak to bohužel je a jakkoliv jsem v tomto okamžiku velmi zklamaný, jsem v první řadě rád, že jsme všichni ve zdraví přežili."Buggyra

CDT

 

 

Druhý zástupce Buggyry Robin Dolejš zůstává nadále ve hře a jede s doprovodem5.1.2011 - Závodní inženýr pokračuje v závodě jako člen doprovodného vozidla. "Z toho, co vím, tak kluci včera absolvovali hodně dlouhý skok a po dopadu nevydržela jejich tělesná schránka. Martin Kolomý s Jardou Lamačem byli transportováni do nemocnice, snad s podezřením na zlomené obratle," potvrdil Robin s tím, že zatímco David Vršecký je v Buenos Aires, zůstává "jeho" kamión na trati

 

Z našich už kromě Spáčila a Sládka havaroval a odstoupil také Martin Kolomý ....5.1.2011 - Martin Kolomý a Jaroslav Lamač byli přepraveni vrtulníkem do nemocnice. Byli při vědomí

 

 

Po dvou druhých místech dojíždí Aleš Loprais ve třetí etapě Dakaru velmi těsně třetí !!5.1.2011 - Aleš se od prvního waypointu držel na druhém místě. Jeho náskok na Kabirova se pohyboval v rozmezí 20-40 sekund. Až v samotném závěru Rus „zatáhl“ a upevnil si růběžné druhé místo o směšných 14 sekund. Právě velmi těsné časové rozestupy jsou anomálií soutěže kaminů a pravým opakem loňského ročníku, který ovšem nabídl narozdíl od letoška duny už ve třetí etapě.

 

 

 

 

 

Fotogalerie

Závěr dakarského krátkého vystoupení Tater CDT, foto týmu

Další fotografie 1 2

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu