Vyhledávání

Tatra šestinásobného vítěze Dakaru Karla Lopraise pojede v čele Trofeo Niké Bohemia

Tatra šestinásobného vítěze Dakaru Karla Lopraise pojede v čele Trofeo Niké Bohemia

Trofeo Niké Bohemia 2011, 444 km Historic Giro Jihočeským krajem za účasti Karla Lopraise

TROFEO NIKÉ BOHEMIA 2011 - projekt zaměřený na podporu turistického ruchu v České republice. Smyslem je propagace jednotlivých krajů, měst a obcí na pozadí exkluzivních historických automobilů – čili odvětví, které naši zemi za dob první republiky významně proslavilo. Projekt spočívá ve spanilé jízdě kolony dvou desítek historických vozidel v čele se závodní Tatrou šestinásobného vítěze rallye Paříž-Dakar Karla Lopraise, která proběhne ve dnech 29.-31. července 2011

Trasa mapuje během tří dnů nejzajímavější místa Jižních Čech z hlediska domácího i zahraničního cestovního ruchu jako jsou přírodní krásy, technické a kulturní památky. Titulárním partnerem projektu je Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism, od prvního pilotního dílu v Moravskoslezském kraji v roce 2006 se projekt těší oficiální záštitě Hospodářské komory České republiky.

Letošní, již jedenáctý díl je realizován pod oficiální záštitou hejtmana Jihočeského kraje Mgr. Jiřího Zimoly a primátora Statutárního města České Budějovice Mgr. Juraje Thomy. Celý projekt odstartuje pod vlajkou hejtmana kraje Mgr. Jiřího Zimoly a primátora města Mgr. Juraje Thomy dne 29. července v 9.00 hod z Českých Budějovic. Po slavnostním startu z náměstí Přemysla Otakara II. následně navštíví významná centra Jihočeského kraje, ve kterých bude připraven zajímavý doprovodný program.

Během první etapy se tato spanilá jízda, jejímž cílem je propůjčit svou dynamickou hodnotu a ušlechtilost krásám Jihočeského kraje a zajistit tak unikátní propagační materiál sloužící k posílení turistického ruchu objeví v Hluboké nad Vltavou, Bechyni, Zvíkovském Podhradí a Písku. Během sobotního putování pak propagační spanilá jízda zavítá na zámek Kratochvíle, do Prachatic, Volar a nádhernou pošumavskou krajinou pak bude směřovat do Lipna nad Vltavou a Českého Krumlova. Závěrečná etapa zmapuje severovýchodní oblast kraje, přijede potěšit přihlížející diváky do Třeboně, Jindřichova Hradce, zde právě probíhá projekt „Putování po historických městech Čech, Moravy a Slezska“, Červené Lhoty a cílovým městem je Tábor, kde spanilá jízda ukončí své 444km dlouhé putování, dne 31. července 2011, 15.00hod.

Přijďte se pokochat krásnými veterány a setkat se s Karlem Lopraisem a jeho legendární Pumou, tedy kamionem, s nímž Karel ze čtyř startů na Dakaru dokázal třikrát zvítězit a jednou získat druhé místo.InstaForex Loprais Team
http://loprais.cz/

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu