Třetí etapa do San Juan byla pro posádky Offroadsport konečně bezproblémová

DAKAR 2012 - třetí etapa

Třetí etapa - náročná, ale bezproblémová

Třetí, 500 km dlouhá etapa, která spojila dvě města San Rafael a San Juan, letos poprvé zavedla účastníky 36. ročníku nejtěžší rally světa do And. Trať byla extrémně rozbitá, technicky náročná, ale hlavně pro naše posádky bezproblémová.

Trojice Zapletal/Zábranský/Ouředníček ze závodního speciálu MAN dorazili do cíle v 00:00 našeho času jako 37. posádka, tedy o hodinu později než Ital Biasion, který dnešní etapu vyhrál. Celkově by se měli pohybovat na 41. pozici. Posádka MANu byla trochu zdržena, když v jednom úzkém úseku probíhaly přípravy na otočení závodního auta ze střechy zpět na kola.

Polské posádky v Mitsubishi Pajerech Malysz/Marton a Gryszczuk/Krawczuk jeli dnes taky bez větších problémů. Do cíle dorazil Adam Malysz 72. v pořadí, celkově je na 51. místě. Albert Gryszczuk jako 81., celkově mu náleží 113. pozice

Cesta závodního konvoje bude pokračovat ze San Juanu do bivaku v Chilecito. Trasa opět začíná spojovacím úsekem o délce cca 400 km, který navazuje na rychlostní zkoušku o délce 326 km. Poté posádky čeká ještě přejezd do bivaku. Trať prochází vyschlými koryty řek a kaňony provincie Rioja. Opět bude technicky, ale i navigačně náročná. Na start rychlostní zkoušky se postaví motorkáři a čtyřkolkáří okolo 14 hodiny (SEČ), automobily v 15:30 a kamiony v 18 hodin.