Vyhledávání

V úvodu Silk Way se kamiony KM Racing potýkaly s problémy

V úvodu Silk Way  se kamiony KM Racing potýkaly s problémy

Na paty se lepila smůla
V úvodu Silk Way Rally se kamiony Liaz týmu KM Racing potýkaly s problémy

V sobotu prošly kamiony Liaz týmu KM Racing před třetím ročníkem Silk Way Rally bez problémů technickými přejímkami a pozdě večer se na Rudém náměstí v Moskvě postavily na slavnostní startovací rampu. Jenže předstartovní pohodu vystřídaly v neděli v první etapě nečekané problémy.

„První rychlostní zkouška byla pro nás velice smolná. Jarda Valtr se po ujetí čtyřiatřiceti kilometrů dostal do velmi komplikované situace. Ve stodvacetikilometrové rychlosti mu praskla spojovačka od převodky řízení a nekontrolovatelně se řítil do lesa,“ vyprávěl o trablech první etapy týmový koordinátor Martin Pabiška.

Karambol naštěstí odnesla pouze kabina a přední sklo. Kluci jsou v pořádku, ale mechaniky čekala celonoční šichta. Smůla se však bohužel nevyhnula ani druhému vozu Liaz, který pilotuje polský jezdc Józef Cabala. Na osmdesátém kilometru ho také potkaly trable s technikou.

Vytrhly se mu baterie, které následkem toho ztratil,“ vysvětlil problém Pabiška. „Tým operativně zajistil nutné opravy na trati a dojezd obou strojů do cíle v Lipecku, kde máme všichni co dělat až do rána.“

Smůla ale potkala i velké favority. V kategorii automobilů zastavily problémy s elektronikou vozu Mini All4 devítinásobného dakarského šampiona Stéphane Peterhansela, který dojel do Lipetsku až na 68. místě se ztrátou téměř dvě a půl hodiny.

Kamion Iveco dalšího dakarského vítěze Nizozemce Hanse Staceyho ztratil zase přes padesát minut kvůli požáru v oblasti levého zadního kola. Jeden z favoritů se tak dostal do cíle až osmnáctý.

Výsledky 1. etapy - kamiony (měřené úseky 365 km): 1. Nikolajev 3:22:22, 2. Kabirov (oba Rus.) +1:46, 3. Ardavičus (Kaz./všichni Kamaz) +9:11, … 32. Cabala (Pol.) +3:17:52, 33. Valtr (ČR/oba Liaz) +3:33:13.
Automobily: 1. Želudov (Rus./Nissan) 3:21:13, 2. Holowczyc (Pol./BMW) +3:13, 3. Novitskij (Ukr./G-Force Proto) +4:57.

V pondělí startuje z Lipetsku nejdelší etapa Silk Way Rally.

min
http://www.kmracing.cz/

 

Fotogalerie

Silk Way 2011 a Češi před startem v Moskvě objektivem Petra Podroužka

pátek 8. července 2011

Další fotografie 1 2 3

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu