Vyhledávání

Museum automobilů v Heldenbergu v Rakousku nabízí mnohá zvučná jména

Museum automobilů v Heldenbergu v Rakousku nabízí mnohá zvučná jména
Máme pro Vás pozvánku na návštěvu musea automobilů v Heldenbergu v Rakousku. Museum je asi 50 kilometrů od Znojma. V museu, které bylo otevřeno v květnu t.r., najdete unikátní sbírku motorových vozidel. Sbírku vozidel otevřel pro veřejnost bývalý úspěšný rakouský automobilový závodník pan Rudolf Koller. Museum veteránů Vás v příjemném prostředí provede 120-ti letou historií automobilů. Jejich vývoj budete sledovat od kočáru po moderní sportovní automobil.
 
Expozice vystavených modelů začíná u počátků dílenské výroby v roce 1886 a pokračuje přes vozidla 20. a 30. let, klasické vozy z 50. a 60. let, stejně tak jako vybrané „youngtimery“ ze 70. a 80. let. Zastoupene je víc jak 40 značek automobilových výrobců. Mezi jinými zvučná jména jako Porsche , Ferrari, Jaguar a Rolls Royce, stejně tak unikátní zástupci Bugatti, Hispano Suiza a Packard. Součástí expozice jsou také historická kola, motocykly a traktory. V museu můžete dohromady vidět více než sto vozidel.
 
V Heldenbergu můžete také navštívit další kulturní památky – památník maršálu Radeckému, kruhové hroby a park z doby kamenné a „Anglickou zahradu“.
 
Podrobnější informace najdete na www.koller-oldtimer.at
 
Ing. Jan Kubín
 

Fotogalerie

4. Ostopovické setkání veteránů

foto Alois Folta

Další fotografie 1 2 3

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu