Béreš vyhrál úvodní den Rallye Tatry, ale pak poškodil svůj speciál a ztratil

RS 9 – Béreš jr. vyhral prvý deň

Prvý deň 39.AQUACITY RALLY TATRY vyhral Jozef Béreš jr , ktorý vyhral aj poslednú rýchlostnú skúšku RS 8 Brutovce. Druhý na poslednom meranom úseku došiel Grzyb, ktorý je druhý aj v absolútnom poradí. Na Béreša stráca 12,5 sekundy. Na treťom mieste sa umiestnil aj na rýchlostnej skúške aj v celkovom poradí Čech Václav Pech jr. Veľmi dobrými výkonmi sa prezentovali v priebehu prvého dňa Orsák a Gavlák, ktorý skončili na štvrtom a piatom mieste. Do prvej desiatky prehovorili Cserhalmi, Štajf, Arazim, Barvík a Maďar Hanko.

Slovenský pilot Drotár zajazdil na záverečnej rýchlostnej skúške šiesty čas a v celkovom poradí TEMPUS RALLY 2008 – majstrovstvá Slovenska obsadil tretie miesto.

RS 10 - Béreš poškodil záves kolesa, Cserhalmi havaroval

Dramatické okamžiky sa odohrali hneď na úvodnej rýchlostnej skúške druhého dňa pod názvom Novoveská Huta. Vedúci jazdec štartovného pola Jozef Béreš jr. poškodil záves kolesa a stratil takmer desať minút. Nasledoval pád z prvého miesta až do druhej desiatky. Ešte horšie dopadol Tibor Cserhalmi, ktorý bol po úvodnom dni na štvrtom mieste v Európskom pohári. Nezvládol nástrahy trate a havaroval, posádka našťastie vyviazla z nehody bez zranení.

Do vedenia sa dostal Poliak Grzyb, ktorý bol na tejto rýchlostnej skúške najrýchlejší. Druhý čas dosiahol Orsák a na ďalších miestach sa umiestnili Štajf, Arazim a Hanko. V celkovom poradí Európskeho šampionátu po RS 10 sú za vedúcim Grzybom na ďalších miestach Orsák, Gavlák, Štajf a Arazim.

V rámci slovenského šampionátu zajazdil tretí najrýchlejší čas Drotár a deviaty Csente

RS 11 – Melichárek skončil na streche

Druhú rýchlostnú skúšku dnešného dňa RS 11 – Vikartovce vyhral Grzegorz Grzyb pred Orsákom, ktorý zaznamenal stratu päť sekúnd. Tretí v poradí, Peter Gavlák pripísal ku tomuto času ešte ďalšie štyri sekundy. V rámci súťaže TEMPUS RALLY 2008 sa na druhé miesto v tejto rýchlostnej skúške zaradil Igor Drotár so stratou 1,7 sekundy na víťazného Grzyba.

Dramatickým okamžikom na tejto rýchlostnej skúške bola havária Melichárka na vozidle Mitsubishi Lancer EVO IX, ktorý hneď po štarte nedobrzdil a následne po náraze do protisvahu skončil so svojim vozidlom na streche, našťastie posádke sa nič nestalo.