Vyhledávání

Celkově již pátý Zlatý volant pro továrního pilota Jana Kopeckého

Celkově již pátý Zlatý volant pro továrního pilota Jana Kopeckého
Celkově pátý Zlatý volant pro Kopeckého 

19.1.2012

Jezdec továrního týmu ŠKODA Motorsport Jan Kopecký zvítězil v tradiční anketě českých motoristických novinářů a odborníků Zlatý volant v kategorii rally za výkony v roce 2011.

Kopecký přidal celkově pátý vavřín do sbírky vítězství z let 2004,2006,2007 a 2010. Petr Starý, spolujezdec Kopeckého z posledních let, získal cenu pro nejlepšího spolujezdce.

Jan Kopecký bojoval až do poslední soutěže loňského ročníku Intercontinental Rally Challenge o celkový titul, který mu nakonec těsně unikl o pouhý bod. Potřetí za sebou tak získal titul vicemistra IRC a dvěma vítězstvími na domácí Barum Rally a v Maďarsku pomohl výraznou měrou značce ŠKODA k obhajobě titulu šampiona IRC. Rok 2011 byl nejúspěšnějším rokem v motoristické historii značky ŠKODA. Vedle zisku titulu mezi jezdci a značkami IRC si mladoboleslavská automobilka připsala na své konto poprvé vítězství v Mistrovství světa kategorie SWRC.

Jan Kopecký:Vážím si ocenění českých motoristických odborníků i obhajoby Zlatého volantu z loňského roku. Je výrazem uznání profesionální práce celého týmu ŠKODA Motorsport a špičkové podpory, které se nám od továrního týmu dostává.“

Porota složená z předních českých motoristických novinářů a odborníků vybírá celkové vítěze v kategoriích rally, okruhy, závody do vrchů, autokros + rallykros, vytrvalostní soutěže a motokáry. Do finálových kol se pravidelně dostávají pouze ti závodníci, kteří jednoznačně triumfovali buď v domácích šampionátech, nebo se dokázali výrazně prosadit na mezinárodní scéně.

I v letošním roce se Jan Kopecký objeví v barvách továrního týmu ŠKODA Motorsport. Prioritou bude zisk třetího titulu IRC ve značkách v řadě. Zároveň se představí fanouškům rallysportu v domácím mistrovství.

 

PR

 

Fotogalerie

Janner rallye 2012 a vítězná dvojice továrního týmu ŠM

foto týmu

Další fotografie 1 2

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu