Vyhledávání

Český kamion doplul v 6. etapě osmý

Český kamion doplul v 6. etapě osmý

Balkhash/Židovice – Zkrácenou 6. etapu Silk Way Rally tentokrát vyhrál Rus Mardějev. Pilot Martin van den Brink s kamionem z dílny českého týmu MKR Technology i přes technické potíže dojel osmý a celkově stále drží druhou příčku.

„Martin měl výborný začátek. První dva průjezdové body se držel na čele, ale když se dostal do hlubšího písku, poškodila se vodící tyč nápravy. Auto pak nedrželo stopu a hrozně plavalo, takže musel zpomalit,“ vysvětlil propad z vedoucí pozice Mario Kress, šéf projektu MKR Adventure, který konstruuje dakarské závodní speciály.

Šestá etapa z Balkhashe do Almaty měla být původně jednou z nejdelších v letošním ročníku. Pro posádky bylo připraveno přes čtyři sta závodních kilometrů, ale kvůli bouřce v cílové destinaci došlo k výraznému zkrácení trati. Nejprve kamiony zdolaly první stojedenáctikilometrový úsek a pak sedmdesát z druhého, ale to už kvůli bezpečnosti soutěžících pořadatelé zbytek rychlostní zkoušky zrušili, takže závod skončil s první úsekem, kde byl klasifikovaný nejrychlejší Rus Mardějev. Osmý Martin van den Brink na vítěze ztratil osm minut. Kousek za ním přijel Čech Tomáš Vrátný a jedenáctý van den Brinkův týmový parťák z Mammoet Rally Sport Pascal de Baar. „Martinův kamion jede velmi rychle. Jsme z toho nadšeni. Vždyť v předchozí etapě byl dokonce druhým nejrychlejším pilotem celkově. Před ním byl jediný osobák. Samozřejmě je díky tomu výrazně více namáhaná technika. Pro nás je tohle především testovací rally, abychom na maximum všechny díly prověřili a dále mohli pracovat na zlepšení jejich spolehlivosti. S vývojem jsem proto velmi spokojený,“ mne si ruce Mario Kress.

V celkovém ranku si druhý van den Brink nepatrně polepšil. Na vedoucího Nikolajeva ztrácí necelých devět minut, ale ihned za ním je seřazena pětice kamazů. Parťák de Baar je průběžně devátý.

Posádky se šestou etapou uzavřely první závodní týden a před nimi je zasloužený den volna v kazašské Almatě. „Technika dostala velmi zabrat. Volno je prakticky jen pro piloty. Mechanici budou mít plné ruce práce, musíme udělat velký servis a stále ladit to, co nás trápí. Druhá část závodu se proto ponese v duchu analýz. Víme, že musíme zlepšit mnoho věcí a techniku udělat co nejspolehlivější pro Dakar,“ upozornil Kress.

Závod pokračuje v sobotu etapou z Almaty do Bortala, kde na jezdce čeká sice nejkratší měřený úsek letošního ročníku (77 km), ale rozhodně velmi těžký v horách na kamenitém povrchu. V součtu budou muset posádky zvládnout necelých šest stovek kilometrů.

 

Výsledky - 6. etapa (411,35 km):

1. Mardějev (Kamaz) 1:16:18

2. Shibalov (Kamaz) +0:33

3. Sotnikov (Kamaz) +2:18

4. Viazovič (MAZ) +2:34

5. Hongning (Kamaz) +3:20

8. van den Brink (Renault Sherpa) +8:07

9. Vrátný (Tatra) +8:20

11. de Baar (Renault K520) +10:41

21. Ardavičus (Tatra) +1:30:17

 

Celkově:

1. Nikolajev (Kamaz) 11:47:18

2. van den Brink (Renault Sherpa) +8:37

3. Shibalov (Kamaz) +10:05

4. Sotnikov (Kamaz) +16:48

5. Karginov (Kamaz) +18:44

9. de Baar (Renault K520) +49:04

13. Vrátný (Tatra) +2:16:44

15. Ardavičus (Tatra) +4:38:46

 

 

 

Fotogalerie

Další fotografie 1 2 3

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu