Vyhledávání

Čtvrtá soutěž šampionátu SWRC o víkendu i se Škodou: Rally Acropolis 2011

Čtvrtá soutěž šampionátu SWRC o víkendu i se Škodou: Rally Acropolis 2011

Red Bull Škoda tým má pro Rally Acropolis pódiové ambice
› Hänninen touží po premiérovém vítězství
› Čtvrtá soutěž šampionátu SWRC jednou z nejnáročnějších rally vůbec
› Extrémní podmínky náročné pro piloty a vůz
› 18 rychlostních zkoušek a 349 ostrých kilometrů

V Mladé Boleslavi 14. června – Prudké okolní teploty, kamení a prach na tratích, nerovný povrch – taková bude nadcházející Rally Acropolis v Řecku (17.-19. června) v okolí koryntského zálivu. Čtvrtý podnik šampionátu SWRC bude těžkou zkouškou pro posádky i vozy. Tým Red Bull Škoda jde na start v kompletním složení (Juho Hänninen/Mikko Markkula a Hermann Gassner jun./Kathi Wüstenhagen)a s ambicemi o podiové umístění.

Zvítězit na řecké rally je pro každého jezdce prestižní zálěžitostí a znamená zapsat se do dějin rally sportu. Zejména Juho Hänninen, který na šotolině vyrostl, by rád letos slavil premiérové vítězství v SWRC: „Je skvělé se účastnit jedné z nejprestižnějších soutěží světa, patří k mým oblíbeným. Soutěž je pekelně náročná, tratě extrémně rozbité, ale to nemění nic na našem plánu letos s Mikkem konečně v SWRC zvítězit.“ Rovněž druhý pilot týmu Red Bull Škoda, Hermann Gassner jun., hledí do soutěže s optimismem: „Kathi a já jsme dosud ukázali, že je potřeba s námi počítat. Pokud nám bude hrát vše do karet, pojedeme své tempo a budou se nám vyhýbat defekty, chceme se s Katharinou poprat o podiové umístění.“

Soutěž začíná v pátek ráno a končí v neděli odpoledne. Na jezdce čeká náročných 18 rychlostních zkoušek s 349 soutěžními kilometry a 870 km přejezdů. Hned druhá páteční erzeta je s 39 km nejdelší ze všech a svou délkou a členitým profilem prověří piloty i vozy hned ze začátku soutěže.

 

 

Karel Pokorný, Komunikace

PR

 

Fotogalerie

Sardinie 2011 objektivem Pavla Pustějovského

Další fotografie 1 2 3 4 5

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu