Druhý deň maďarské souťěže v Egeru odstartoval

Flash info č. 9 – Odštartoval druhý deň súťaže v Egri

Maďarské mesto Eger už od rána žije druhým dňom automobilovej súťaže START AUTÓ RALLYE 2009. Do dnešného dňa súťaže odštartovalo celkovo 91 posádok, z toho 38 v rámci prvého podujatia Majstrovstiev Slovenskej republiky v rally 2009. Navyše pokračuje v súťaži aj 28 posádok súťaže Rally 2 a 6 historikov.

Na súťažiacich dnes čaká 207,35 kilometra dlhá trať v ktorej je zarátaných 78,80 kilometra rýchlostných skúšok, ktoré budú na dvoch úsekoch.

Na úvod dnešného dňa sa museli posádky popasovať s vyše 27 kilometrov dlhou rýchlostnou skúškou, ktorá sa ide pod názvom Sirok. Na nej bol najrýchlejší Norbert Herzig na vozidle Subaru Impreza WRC. So stratou 6 desatín sekundy zaostal Csaba Spitzmuller na vozidle Mitsubishi Lancer WRC a tretí na tejto najdlhšej rýchlostnej skúške bol Érdi jr. na vozidle Subaru Impreza WRC, ktorý nazbieral stratu 4,4 sekundy na víťaza.

V rámci súťaže zaradenej do Majstrovstiev Slovenskej republiky v rally 2009 najrýchlejšie zajazdil Jozef Béreš jr. na vozidle Peugeot 207 S2000. Druhý v poradí, Igor Drotár na vozidle Škoda Octavia WRC si pripísal na svoje konto stratu na Béreša v podobe 8,4 sekundy. Tretiu priečku obsadil Andrász Hadik na vozidle Suberu Impreza N12. Štvrté miesto patrí Krózserovi a piate Ondrejovi.

Béreš v RS 10 s piatym časom

Desiata rýchlostná skúška potešila fanúšikov slovenského jazdca Jozefa Béreša, keď na tejto rýchlostnej skúške zapísal vo svoj prospech piaty absolútne čas a odrazil útok Borsiho, ktorý mal na Béreša stratu pred touto rýchlostnou skúškou len 1,3 sekundy. Béreš v tejto rýchlostnej skúške pridal vo svoj prospech ďalších 1,3 sekundy, čiže aktuálne je Béreš jr. na šiestom mieste a Borsi na siedmom so stratou 2,6 sekundy. Desiatu rýchlostnú skúšku vyhral Herzig pred Érdim jr. a Spitzmullerom.

V rámci súťaže zaradenej do Majstrovstiev Slovenskej republiky v rally 2009 vyhral Béreš pred Drotárom a pekne v tejto rýchlostnej skúške zajazdil Tomáš Ondrej. Na štvrtom mieste dorazil do cieľa Hankó a na piatom Hadík.

Na RS 11 havaroval Hankó

Jedenásta rýchlostná skúška bola v jej priebehu prerušená z dôvidu havárie posádkay Hankó – Tóth jazdiaca na vozidle Mitsubishi Lancer EVO IX. Následne bola rýchlostná skúška zastavená a nariadený výjazd záchranných vozidiel, ale nakoniec sa ukázalo že posádka je OK. Následne bol povolený štart ostatným vozidlám.

Rýchlostnú skúšku vyhral Érdi jr. pred Herzigom a Spitzmullerom. Zo slovenského štartového pola v tejto rýchlostnej skúške skončil na šiestom mieste Drotár a na siedmom Béreš jr.

V rámci súťaže zaradenej do Majstrovstiev Slovenskej republiky v rally 2009 vyhral Drotár pred Bérešom. Na treťom mieste dokončil Hadík a na štvrtom Dan Landa.

Všetky aktuálne informácie a výsledky zo súťaže sa dozviete na stránke maďarského organizátora www.larocosport.hu a pre účastníkov slovenského šampionátu na stránke slovenského organizátora, ktorým je Auto Klub Košice www.rallye.sk. Obe stránky sú viacjazyčné.