Vyhledávání

Hyundai Motorsport je připraven na Rallye Finsko

Hyundai Motorsport je připraven na Rallye Finsko

Hyundai Motorsport bude po letní přestávce usilovat o své první umístění na stupních vítězů v Rallye Finsko, osmém podniku z13 soutěží letošního mistrovství světa v rallye FIA WRC (World Rally Championship)

Kromě tří posádek WRC absolvuje jezdec Jari Huttunen, člen programu HMDP (Hyundai Motorsport Driver development Program), v domácí soutěži svůj čtvrtý podniksezony 2018 svozem Hyundai i20 R5

Hyundai Motorsport v minulém měsíci zvětšil svůj náskok vprůběžném pořadí mistrovství světa v hodnocení jezdců i konstruktérů po náročně vybojovaném vítězství na Sardinii.

 

Hyundai Motorsport míří po přestávce vpolovině sezony na Rallye Finsko, osmý podnik mistrovství světa v rallye FIA WRC (World Rally Championship), s větším náskokem vobou hodnoceních mistrovství světa díky dvěma po sobě jdoucím vítězstvím vPortugalsku a na Sardinii.

Po vzrušujícím vítězství na Sardinii, které bylo třetím nejtěsnějším výsledkem vhistorii WRC, zvýšil tým Hyundai Motorsport svůj náskok před týmem M-Sport vprůběžném hodnocení konstruktérů na 28 bodů, zatímco Thierry Neuville vede o 27 bodů žebříček jezdců.

Rallye Finsko je nejrychlejší soutěží vkalendáři. Celkem 11 z 12 nejrychlejších rallye vhistorii WRC se jelo právě ve Finsku. Soutěž s 23 rychlostními zkouškami vede malebnou krajinou středního Finska, rozsáhlými lesy a kolem jezer. Vposlední ze čtyř šotolinových rallye vřadě dosahují posádky vysokých rychlostí a vozy musí zvládnout bezpočet skoků.

Pro rok 2018 je trasa finské rallye do značné míry pozměněna. Více než polovina rychlostních zkoušek se od loňského roku liší a dvě rychlostní zkoušky se pojedou v opačném směru. Tento podnik je jedním znejnáročnějších pro spolujezdce, kteří musí zajistit, aby byly jejich záznamy o trati výstižné a precizní, včetně jejich dokonalého sdělování jezdci.

 

Hyundai Motorsport bude v okolí města Jyväskylä usilovat o své první umístění na stupních vítězů v této soutěži. S vozy Hyundai i20 Coupe WRC #4, #5 a #6 se na start postaví posádky Andreas Mikkelsen/Anders Jæger, Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul a Hayden Paddon/Seb Marshall.

Tým koncem června uskutečnil vývojové testy vEstonsku, zatímco Paddon se vpolovině července navíc zúčastnil Rallye Estonsko. Přestože se tým zaměřil především na vývojové práce, posloužil tento podnik bezpochyby jako vhodná příprava pro nadcházející soutěž WRC. Hyundai Motorsport uskutečnil další specifické testy ve Finsku během uplynulého víkendu.

Šéf týmu Michel Nandan ktomu uvedl: „Po poměrně dlouhé letní přestávce se již těšíme na další soutěž WRC. Měli jsme čas k ohlédnutí na pozitivní první polovinu roku, ale víme, že nás čeká ještě hodně tvrdé práce, a to hned ve Finsku. Vpředchozích letech se našemu týmu vtéto rallye nedařilo, ale uděláme všechno pro to, abychom to změnili. Naše postavení vmistrovství nepovažujeme za jisté, protože naši konkurenti budou znovu tvrdě útočit a zvraty štěstěny mohou být rychlé. Je zřejmé, že bychom rádi vybojovali naše první umístění na stupních vítězů ve Finsku, ale důležitější je, aby se všechny tři naše vozy umístily na dobře bodovaných místech.“

Domácí hrdinové zprogramu HMDP

Rallye Finsko bude také ve znamení návratu posádky Jari Huttunen a Antti Linnaketo zprogramu podpory mladých talentovaných jezdců HMDP (Hyundai Motorsport’s Driver development Program). Finská dvojice se zúčastní svého čtvrtého podniku WRC2 vsezoně 2018 po absolvování Rallye Švédsko, Rallye Mexiko a Rallye Portugalsko.

Dvojice se připravovala na svou domácí soutěž také účastí vRallye Estonsko, na kterou mají dobré vzpomínky díky vítězství vkategorii WRC2 před dvanácti měsíci. Vletošním roce skončila na druhém místě ve své třídě.

Šéf týmu Michel Nandan ktomu řekl: „Máme velkou radost, že se Jari a Antti postaví svozem Hyundai i20 R5 opět na start v soutěži, konané na jejich domácí půdě. V loňském roce předvedli v tomto podniku dobrou formu a doufáme, že si povedou skvěle i v letošním roce. Vletošní sezoně nás nadchli svým pracovním nasazením. Jejich první tři soutěže letošní sezony byly přínosem pro jejich další zdokonalování, takže očekáváme, že nově nabité zkušenosti využijí vrychlostních zkouškách, které jsou pro ně důvěrně známé. Svoji rychlost a sílu zde ukázali již dříve, takže víme, že mají veškeré předpoklady k tomu, aby opět bojovali o přední umístění.“

 

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu