Hyundai obsadil v Rallye Argentina dvě místa na stupních vítězů

Thierry Neuville obsadil rok po svém mimořádně napínavém vítězství vArgentině druhé místo díky skvělé jízdě, a na své konto si tak připsal třetí umístění na stupních vítězů v této sezoně. Belgický jezdec zmenšil ztrátu vprůběžném pořadí mistrovství světa v hodnocení jezdců na deset bodů, protože byl o dvě místa lepší než Sébastien Ogier a zPower Stage si odnesl maximální počet bodů.

Dani Sordo dokončil rallye s 18 rychlostními zkouškami na celkovém třetím místě a zaznamenal své druhé umístění na stupních vítězů v šotolinové rallye vletošní sezoně po druhém místě v Mexiku v uplynulém měsíci. Španělský jezdec se po úspěšném víkendu posunul vprůběžném hodnocení jezdců na páté místo.

Andreas Mikkelsen zajistil, že se všechny tři posádky týmu Hyundai Shell Mobis World Rally Team umístily na argentinské šotolině v Top 5. Ráno posledního dne soutěže intenzivně útočil na Ogiera, ale nakonec skončil za francouzským jezdcem na pátém místě. Výkony norského jezdce vPower Stage mu přinesly tři bonusové body do celkového pořadí vmistrovství světa.

V neděli se jely tři rychlostní zkoušky, z toho dvakrát mimořádně populární RZ El Condor, jejíž trasu lemují tisíce fanoušků. Třetí RZ byla Mina Clavero o délce 22,41 km.

Jezdci týmu Hyundai Motorsport podávali vposledním dni soutěže výborné výkony. Mikkelsen zvítězil v RZ16 (Copina-El Condor), takže všechny tři posádky se mohou pochlubit vítězstvími vrychlostních zkouškách vArgentině. Neuville zvýšil počet vítězství vRZ týmu na pět v RZ17 (Giulio Cesare-Mina Clavero), v níž posádky svozy Hyundai i20 Coupe WRC obsadily první tři místa. Druhý byl Mikkelsen a Sordo třetí. Druhá jízda po trase RZ El Condor byla tzv. Power Stage, za níž jezdci dostávají bonusové body. Neuville vní vybojoval šesté týmové vítězství vrychlostní zkoušce soutěžního víkendu a Mikkelsen skončil třetí.

Pozitivní víkend

Hyundai Motorsport získal podruhé dvě umístění na stupních vítězů v letošní sezoně po 1. a 3. místě ve Švédsku

Druhý výsledek s1., 2. a 3. místem vRZ a všechny posádky svítězstvími vRZ během soutěžního víkendu

Šéf týmu Michel Nandan řekl: „Je to dobrý výsledek pro náš tým a myslím, že je to nejlepší, čeho jsme mohli dosáhnout. Blahopřeji Ottovi a Toyotě k suverénnímu vítězství. Tento víkend byli pro všechny nedosažitelní a tento výsledek si po všech stránkách zaslouží. My jsme si chtěli zajistit umístění na stupních vítězů s posádkami Thierry/Nicolas a Dani/Carlos, které udělaly všechno, o co jsme je žádali. Konečný výsledek nám pomohl trochu zvětšit náskok včele průběžného pořadí vhodnocení konstruktérů, ale Argentina znovu ukázala, jak je konkurence vtéto sezoně neuvěřitelně vyrovnaná. Po Korsice jsem řekl, že jsem chtěl lepší celkový týmový výkon. Se všemi třemi posádkami vTop 5, vítězstvími všech posádek vrychlostních zkouškách a naším druhým dvojnásobným umístěním na stupních vítězů v této sezoně mohu říci, že jsme odvedli dobrou práci.“

Příští rallye

WRC se vrací do Evropy, kde se uskuteční další šotolinová soutěž, Rallye Portugalsko, ve dnech 17. až 20. května

Hyundai Motorsport skončil v loňské sezoně v Portugalsku na 2. a 3. místě a v letošním podniku nasadí čtyři vozy, včetně posádky Hayden Paddon/Seb Marshall.