Vyhledávání

Jan Kopecký veze z Monte Carla první letošní světový bod !!

FIA WORLD RALLY CHAMPIONSHIP
Rallye Monte Carlo, Monte Carlo
Neděle, 21.ledna 2007, Valence
 
Legendární soutěž Rallye Monte Carlo byla zakončena v neděli dopoledne diváckou supererzetou, která vedla zčásti po okruhu známém ze seriálu Formule 1. Posádka Jan Kopecký-Filip Schovánek uhájila během sobotní etapy bodovanou osmou pozici a do nedělní závěrečné rychlostní zkoušky nastupovala s bezpečným náskokem. Proto posádka Czech Rally Teamu Kopecký pojala tento rychlostní test jako show a náležitě předvedla přihlížejícím divákům schopnosti své i vozu Škoda Fabia WRC.
 
Jan Kopecký vybojoval na náročných rychlostních testech Rallye Monte Carlo vynikající osmou pozici a připsal si hned v úvodní soutěži letošní seriálu Mistrovství světa v rallye jeden bod do hodnocení jezdců. Vynikající výkon Jana Kopeckého potvrzuje skutečnost, že na všech rychlostních testech Rallye Monte Carlo dosáhl časů v první desítce. V sobotní etapě korunoval svůj výkon dvěma čtvrtými časy a vylepšil tak šestý čas z úvodní rychlostní zkoušky, která byla zároveň první erzetou letošního ročníku.
 
„S předvedeným výkonem naší posádky i konečným umístěním jsem maximálně spokojený. Rallye Monte Carlo je velmi náročnou a zrádnou soutěží. Vůz Škoda Fabia WRC však fungoval výborně a i posádka podala skvělý výkon.
 
Osmé místo je výborné, navíc je třeba připomenout skutečnost, že technické problémy a výraznější jezdecké chyby se tentokrát vyhnuly všem posádkám z absolutní špičky. Vzhledem k tomuto faktu bylo třeba o každou pozici náležitě bojovat.
 
Závěrem bych rád poděkoval posádce za předvedený výkon, členům našeho týmu za kvalitní přípravu vozu před i během soutěže a pochopitelně všem našim partnerům. Bez podpory partnerů a především výrazné podpory společnosti Škoda Auto a.s. by se posádka Jan Kopecký-Filip Schovánek na startu Rallye Monte Carlo objevit nemohla,“ řekl v cíli Rallye Monte Carlo vedoucí týmu Josef Kopecký.
 
„Na start v Rallye Monte Carlo jsem se nesmírně těšil. Tato soutěž je legendou mezi světovými rallye a každý start zde je pro mě velkým svátkem. Byl jsem pochopitelně zvědav, jak jsou na novou sezónu připraveni jezdci, týmy i jejich soutěžní vozy. Vzhledem k počasí byla letošní Rallye Monte Carlo klasickou asfaltovou soutěží a to mému jezdeckému stylu vyhovovalo, neboť na asfaltovém povrchu jsem jezdecky vyrůstal.
 
Osmého místa si velmi vážím, neboť jsme museli o světový bod především v pátečních a sobotních erzetách tvrdě bojovat.
 
Výborný výsledek jsme dosáhli díky perfektní práci všech členů Czech Rally Teamu Kopecký a pochopitelně podpory našich partnerů, které si skutečně velmi vážím. Nejvýrazněji mi pomohla v zajištění startů ve vybraných soutěžích sezóny 2007 společnost Škoda Auto a.s. a proto patří této společnosti poděkování největší,“ doplnil Jan Kopecký.
 
„Před startem nedělní závěrečné rychlostní zkoušky jsme si byli vědomi, že pouze fatální chyba nebo neskutečná smůla nás může připravit o osmé místo. Na sedmou příčku jsem se za běžné situace rovněž posunout nemohli a proto jsme diváckou superzertu pojali jako show a poděkování všem fanouškům, kteří nám podél rychlostních testů Rallye Monte Carlo fandili. Z úvodní soutěže letošní sezóny odjíždíme spokojeni,“ doplnil Filip Schovánek.

 
Konečné pořadí Rallye Monte Carlo 2007:
 
1. LOEB S. / ELENA D.                                            Citroën C4 WRC 3:10:27.4
2. SORDO D. / MARTI M.                                        Citroën C4 WRC +0:38.2
3. GRÖNHOLM M. / RAUTIAINEN T.                    Ford Focus RS WRC 06 +1:22.8
4. ATKINSON Ch. / MACNEALL G.                       Subaru Impreza WRC 2006 +2:28.1
5. HIRVONEN M. / LEHTINEN J.                            Ford Focus RS WRC 06 +2:28.3
6.SOLBERG P. / MILLS P.                                        Subaru Impreza WRC 2006 +3:12.0
7.GARDEMEISTER T. / HONKANEN J.                  Mitsubishi Lancer WRC 05 +3:38.1
8. KOPECKÝ JAN / SCHOVÁNEK FILIP             ŠKODA Fabia WRC +4:36.4
 
 
Oficiální stránky týmu : www.CzechRallyTeam.com
 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu