Vyhledávání

Kachnov nad Metují. Rally Krkonoše § Rajd Karkonoski. Zajímavý experiment

Kachnov nad Metují. Rally Krkonoše – Rajd Karkonoski

Zajímavý experiment čeká na české a polské příznivce rally v roce 2009. Před několika dny došlo k dohodě trutnovských pořadatelů Rally Krkonoše a Rajdu Karkonoski k uspořádání tzv. paralelní rally. V praxi to bude vypadat tak, že ve stejný den a hodinu dojde na různých místech ke startu v Trutnově Rally Krkonoše a Rajdu Karkonoski v Jelení Hoře.

České posádky absolvují čtyři erzety na české straně, polské zase čtyři měřené úseky v Polsku. Poté se začnou přesouvat české posádky do Polska a polské do České republiky. Na „cizím“ úsemí pak odjedou další čtyři rychlostní zkoušky a do cíle se vrátí do svých domovských států. Aby nedocházelo k zácpě na hranicích, bude zde zřízená centrální servisní zóna, kde budou mít pěkně napilno i mechanici. Kromě běžné údržby a oprav budou přelepovat emblémy soutěží na všech vozech.

Celá situace okolo společné rally se urychlila samozřejmě také z důvodu současné globální krize. Již v lednu dojde k prvnímu jazykovému školení všech pořadatelů, kteří si budou osvojovat nejpotřebnější výrazy v česko-polských jazycích jako jezdec, spolujezdec, předčasný start, diskvalifikace, Mitsubishi, proražená pneumatika, šampus nebo prošlé nehořlavé prádlo… Jednotnou platební jednotkou pro obě soutěže je jedno euro. PV

31.12. 2009

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu