Vyhledávání

Kamion MKR v předposlední etapě těsně pod pódiem

Kamion MKR v předposlední etapě těsně pod pódiem

Lipetsk – Těsně pod stupni vítězů dojel severočeský kamion zdílny MKR Technology vpředposlední etapě Silk Way Rally v Rusku. Pilot Martin van den Brink měl v cíli 6. etapy čtvrtý nejrychlejší čas. Přitom v noci před závodní prověrkou nebylo jisté, zda do ní vůbec nastoupí. Mechanici ale zvládli nelehký úkol na výbornou.

„Opět jsme bojovali s časem. Martinovi včera prasknul píst motoru. Etapa to byla hrozně těžká, kamiony zapadaly vblátě a motor byl dlouho v plném zatížení vextrémních situacích. Videálních podmínkách na rovině v dílně trvá výměna pístu u motoru vkvapu zhruba třicet hodin. My to nakonec zvládli za dvanáct. Mám dojem, že jsme trhli rekord, ale Martin svůj start stihl a to pro nás bylo zásadní,“ sdělil náročné chvíle podpůrného týmu MKR Technology severočeský mechanik Daniel Kozlovský.

Na posádky předposlední závodní den čekal nejdelší přejezd z Volgogradu do Lipetsku dlouhý 766 kilometrů. Měřená speciála měla 317 kilometrů. Van den Brinkův Renault Trucks zvaný Sherpa se po celou dobu pohyboval na šesté pozici, ale vzávěru se mu podařilo poskočit na konečnou čtvrtou příčku. Etapu opět vyhrál Andrey Karginov skamazem, který se současně dostal do čela celkové klasifikace. Smůlu v etapě měl dosavadní lídr průběžného pořadí krajan Sotnikov, který se zastavil po čtvrtém průjezdovém bodě a definitivně přišel o šanci na celkové prvenství. Van den Brink je po úvodní penalizaci na jedenácté pozici, ale rád by vsamotném závěru ještě svůj dakarský speciál trochu předvedl.

Na programu je už jen závěrečná 7. etapa scílem vMoskvě. Na moskevské Rudé náměstí je to už velmi blízko. Posádky musí zvládnout pětisetkilometrový přejezd a dvousetkilometrovou měřenou speciálu. Kamazy mohou slavit. Prvních pět pozic patří ruským strojům, ale udrží vedoucí Karginov čtvrthodinový náskok před krajanem Mardějevem? „Kamazy tu v přesile jedou úplně jinou ligu. My si dojezd chceme užít. Letošní Silk Way sice byla výrazně kratší, ale pro nás pořádně tvrdá. Věřím, že poslední etapa by mohla být za odměnu a Martin ukáže, jaká je vnašem týmu síla,“ těší se na závěr Daniel Kozlovský.

Výsledky – 6. etapa – Volgograd-Lipetsk (766/317km):

1. Karginov (Rus) Kamaz 3:46:26

2. Nikolaev (Rus) Kamaz +6:18

3. Mardeev (Rus) Kamaz +6:39

4. van den Brink (Ned) Renault +8:42

5. Shibalov (Rus) Kamaz +8:56

Celkově:

1. Karginov (Rus) Kamaz 24:22:48

2. Mardeev (Rus) Kamaz +17:39

3. Shibalov (Rus) Kamaz +1:04:52

4. Kupriyanov (Rus) Kamaz +1:50:25

5. Nikolaev (Rus) Kamaz +2:23:13

11. van den Brink (Ned) Renault + 216:33:36

 

Fotogalerie

Další fotografie 1 2

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu