Kromě Rallye Šumava se jede také atraktivní Historic Rallye Vltava 2010 !!
Historic Rallye Vltava 2010 se blíží
Již jen týden zbývá do startu Šumavy i Vltavy. Bohužel, pořadatelé jsou tadičně velmi skoupí na jakékoliv informace a dosud nepřišla jediná oficiální tisková zpráva......
Nicméně díky našim kolegům spolupracivníkům se podařilo vypátrat alespoň pár info - a jistě velmi zajímavých. Historic Rallye Vltava 2010 totiž podle těchto informací nabídne zdá se nejkvalitnější startovní pole v Mistrovství Evropy historických automobilů !!
Dodejme, že Vltava se pojede současně s Rallye Šumava za týden, tedy přesně ve dnech 16. a 17. dubna. Pořadatelům z PAMK se přihlásilo 50 zahraniční a 27 domácích posádek, což je jistě zajímavé číslo a bude tedy na co koukat.
Ve startovní listině nechybí ani třeba dva vozy Lancia Stratos ( řízené Italem Marco Bianchim a Němcem Burghardem Brinkem). nebo patnáct vozů Porsche 911 (!!!!). Přijedou také speciály Audi Quattro, Fiat 131 Abarth, Lancii Fulvia, Alfa Romeo GTV, Ford Escort, či Renault Turbo a samozřejmě i tuzemská Škoda.Přihlášené posádky jsou z Finska, z Itálie, Švédska, Norska, Rakouska, Německa, Švýcarska, Španělska, Belgie, Anglie, Litvy, Maďarska i Francie a chybět nebudou ani naši jezdci.
V pátek se posádky s veterány představí mimo jiné i na tradičním klatovském okruhu, přičemž nejdříve budou závodit současné a pak historické vozy. Ale naopak další den, v sobotu budou veteríni startovat PŘED účastníky Šumavy, Ta mimochodem také disponuje zajímavou a kvalitní startovní listinou.
Harmonogram Vltava 2010
Pátek 16. dubna
Start , Klatovy, Náměstí Míru 16:35
RZ 1 Klatovský okruh 16:50
RZ 2 Koryta – Slatina 18:15
RZ 3 Černíkov – Kdyně 18:45
RZ 4 Hodousice – Patraska 19:26
Cíl Janovice 20:44
Sobota 17. dubna
Start Janovice 7.30
RZ 5 Stachy – Lhota nad Rohanovem 9:09
RZ 6 Podzuklín – Kváskovice 9:31
RZ 7 Mačice – Hoslovice 10:08
RZ 8 Malenice – Bořanovice 10:48
Přeskupení Vimperk 11:24 – 12:14
RZ 9 Stachy – Lhota nad Rohanovem 12:33
RZ 10 Podzuklín – Kváskovice 12:55
RZ 11 Mačice – Hoslovice 13:32
RZ 12 Malenice – Bořanovice 14:12
Cíl Klatovy 16:18
Potvrzené přihlášky na 19. ročník Historic Vltava Rallye. :
http://www.pamk.cz/
1
Brazzoli Enrico
I
Brazzoli Enrico
1978
3/D4
3/D4
Valmassoi Paola
I
Porsche 911 SC 3,0
2
Jensen Valter Chr.
N
Walter Chr. Jensen
1974
2/C5
Pedersen Erik
N
Porsche Carrera RS
3
Rossi Pierangelo
I
Pierangelo Rossi
1981
3/D3
3/D3
Beltrame Luca
I
Renault 5 Turbo
4
Huber Johannes
A
Ecurie Vienne
1975
2/C5
2/C5
Borda Ildiko
A
Porsche 911 Carrera 3,0
5
Dumas Maurice
F
Il Biscione Corsa Romand
1969
1/B4
Dumas Genevieve
F
Alfa Romeo 1750 GTV
6
Font Ferran
AND
Andorra Auto Club
1973
2/C3
Amblas Miquel
E
Ford Escort RS 2000
7
Gay Franco
I
Gay Franko
1965
1/B4
1/B4
Brea Roberto
I
Porsche 911
8
Brink Burghard
D
MSC Gütersloh e.V.
1974
2/C4
Bökamp Lothar
D
Lancia Stratos
9
Kóvesdán András
H
Club Galaxy
1977
3/D4
3/D4
Kerekes József
H
Porsche 911 SC
10
Ellermann Claus W.
D
Ellermann Claus W.
1976
3/D4
3/D4
Siems Harald
D
Porsche 911 S
11
Gillet Olivier
CH
Il Biscione Corsa Romand
1981
3/D4
Santonocito Luc
CH
Alfa Romeo GTV6
12
Harrach Ernst
A
Ernst Harrach
1981
3/D4
3/D4
Mikes Franz
A
Mitsubishi Lancer 2000
13
Myrsell Mats
S
Myrsell Mats
1973
2/C5
Juntila Esko
S
Porsche 911
14
Graham Ernie
GB
Graham Ernie
1977
3/D3
Ford Escort RS
15
Janota Miroslav
CZ
Hájek Historic Rally Team
1975
2/C3
2/C3
2/C3
Stráský Pavel
CZ
Opel Kadett C GTE
16
Pfeiffer Wolfgang
D
MSC Gütersloh e.V. im ADAC
1965
1/B4
Windt Ulli
D
Porsche 911 T
17
Parisi Antonio
I
Parisi Antonio
1969
1/B4
1/B4
D´Angelo Guiseppe
I
Porsche 911 S
18
Wagner Karl
A
Ecurie Vienne
1973
2/C5
2/C5
Zauner Gerda
A
Porsche 911 Carrera RS
19
Sainz Antonio
E
Antonio Sainz
2/C5
Martinez-Cattaneo J.
E
Porsche 911 RS
20
Zampaglione Luigi
I
Zampaglione Luigi
1966
1/B4
1/B4
Filippini Claudio
I
Porsche 911
21
Corredig Pietro
I
Corredig Pietro
1971
2/C3
2/C3
Borghese Sonia
I
BMW 2002 Ti
22
Leitold Károly
H
Budaörsi Sport Club
1976
3/D3
3/D3
Gábor János
H
Fiat Abarth 131 Rally
23
Vanderspinen Kurt
B
Vanderspinen Kurt
1964
1/B3
Smets Isidoor
B
Ford Cortina Lotus MK 1
24
Haavikko Kimmo
FIN
Historic Rally Club Finland
1975
2/C2
Haavikko Hannu
FIN
Ford Escort 1600
25
Sonntag Gerd
D
Msc Gütersloh
1978
3/D2
3/D2
Glasewald Reiner
D
Mitsubishi Lancer
26
Veselý Ladislav
CZ
Czech National Team
1971
2/C1
2/C1
2/C0
Ježek Zdeněk
CZ
Fiat 850 Sport Coupé
27
Dr. Owen Richard
CD
Team Germany 1 MSC Guetersloh
1954
1/A2
Falanga Fabrizio
I
Fiat 1100 103 TV
28
Heikkilä Lauri
FIN
Historic rally club Finland
1971
2/C2
Okker Jorma
FIN
Lancia Fulvia 1,6 HF
29
Lajunen Lauri
FIN
Historic Rally Club Finland
1969
1/B2
Ford Escort Gt 1300
30
Stoschek Michael
D
Brose Motorsport
1972
2/C4
2/C4
Hawranke Dieter
D
Porsche 911 2,5
31
Giovannelli Roberto
I
Roberto Giovannelli
1981
3/D4
3/D4
Aivano Flavio
I
Porsche 911 2,8 RS
32
Michl Josef
CZ
Michl Motorsport
1969
1/B4
1/B4
1/B4
Šimík Marek
CZ
Porsche 911 S
33
Veikkanen Pentti
FIN
Historic Rally Club Finland
1980
3/D4
Lamminen Hannu
FIN
Porsche 911 SC
34
Pekkala Penti
FIN
Kari Tossavainen
1981
3/D4
Roosberg Pirjo
FIN
Audi Quatro
35
Hämäläinen Jari
FIN
BTT Motorsport
1978
3/C5
Mäki Tero
FIN
Opel Monza 3.OE
36
Foelling Franz
D
MSC Gütersloh
1979
3/D2
Roever Hartmut
D
Mitsubishi Lancer 1600 GSR
37
Bergquist Nils
S
Carfix Rallyteam
1965
1/B4
Magnusson Karl Erik
S
Volvo Amazon 1225
38
Hájek Ctirad
CZ
Hájek Historic Rally Team
1975
2/C3
2/C3
2/C3
Perski Eduard
CZ
Opel Kadett C GTE
39
Kinnunen Jarmo
FIN
Historic rally club Finland
1976
3/D3
Luukkonen Seppo
FIN
Opel Manta GTE
40
Petrášek Jiří
CZ
Jiří Petrášek
1976
3/D3
3/D3
3/D3
Král Josef
CZ
Opel Ascona B
41
Axelsson Bo
S
Kari Tossavainen
1971
2/C3
Henrysson Tornbjörn
S
Ford Escort
42
Mustonen Jarmo
FIN
Historic rally club Finland
1974
2/C3
Korhonen Mikael
FIN
BMW 2002
43
Hainbach Reinhard
D
MSC Gütersloh
1974
2/C3
Beck Ina
D
Opel Ascona
44
Štauber Jaroslav
CZ
Jaroslav Štauber
1972
2/C3
2/C3
2/C3
Ševčík Miroslav
CZ
BMW 2002 Ti
45
Ruohorinne Hannu
FIN
Hannu Ruohorinne
1975
2/C3
Hedberg Kai
FIN
Opel Kadett GT/E
46
Boivie Henrik
S
ARC Motorsport
1972
2/C3
Andersson Stefan
S
Ford Escort RS 2000
47
Jansson Tony
S
ARC Motorsport
1972
2/C3
Lööv Micke
S
Ford Escort RS 2000
48
Renstal Kjell
S
Kjell Renstal
1966
1/B3
Wennman Krister
S
Alfa Romeo Giulia Super
49
Einar Jörgen
S
LFT RACING TEAM
1970
2/C3
Volvo P 1800 E
50
Roos Markku
FIN
Historic Rally Club Finland
1971
2/C3
Alapiha Satu
FIN
Opel Ascona A 1900
51
Šmahel Zdeněk
CZ
Šmahel Strojírenská výroba Pardubice
1969
2/C3
2/C3
2/C3
Rybyšar Michael
CZ
BMW 2002
52
Ström Kurt-Ole
FIN
Historic Rally Club Finland
1979
3/D2
Lillqvist Jan-Erik
FIN
VW Golf 17
53
Liukkonen Tuomo
FIN
Tuomo Liukkonen
1969
1/B2
Soini Petteri
FIN
Ford Escort 1300 GT
54
Dambergs Martins
LV
Karlis Dambergs
1973
2/C1
Dambergs Karlis
LV
Lada 2101
55
Hejhal Petr
CZ
Petr Hejhal
1970
2/C1
2/C1
2/C0
Hejhal Martin
CZ
Škoda 110
56
Svoboda Bohumír
CZ
ASK Klatovy
1977
3/D1
3/D1
3/D1
Trojan Ivan
CZ
Škoda 110 R Coupé
57
Selänne Juha
FIN
Historic rally club Finland
1966
1/B1
Kortesuo Mika
FIN
Opel Kadett
58
Hämäläinen Teuvo
FIN
Kari Tossavainen
1961
1/A2
Hämäläinen Reeta
FIN
Alfa Romeo Giulietta t.i.
59
Tairamo Sampo
FIN
Historic rally club Finland
1960
1/A1
Kemppainen Kaija
FIN
Auto Union 1000 S Coupé
60
Anttalainen Pekka
FIN
Historic rally club Finland
1961
1/A2
Valo Tapani
FIN
Škoda Octavia TS
61
Svoboda Bohumír
CZ
ASK Klatovy
1966
1/B1
1/B1
1/B1
Jakl Radek
CZ
Škoda 1000 MB
62
Křišťan Jiří
CZ
Jiří Křišťan
1970
2/C1
2/C1
2/C0
Vrzal Martin
CZ
Škoda 110 L Rallye
63
Bělohradský Tomáš
CZ
Tomas Belohradsky
1990
3/D3
Bašta Pavel
CZ
BMW 318 iS
64
Blahout Milan
CZ
Autorent s.r.o.
1986
3/D2
Neoral Martin
CZ
VAZ 21074
65
Koiš Stanislav
SK
Ford Team RS Slovakia
1986
3/D4
Koišova Adriana
SK
Ford Sierra Cosw. RS
66
Navrátil Jiří
CZ
INTERACTION FORD Cz. Nat. Team Ford Sierra RS 2000
1987
3/D4
Káňa Jiří
CZ
67
Šrejma Slávek
CZ
Šrejma Slávek
1987
3/D4
Karhan Radek
CZ
BMW 325 ix e30
68
Hloušek Jiří
CZ
Interhome Historic Rally Team
1985
3/D1
Rozsíval Tomáš
CZ