Vyhledávání

Martin Prokop se Zdeňkem Hrůzou při společné premiéře devátí na Rallye Monte Carlo !!

Martin Prokop se Zdeňkem Hrůzou při společné premiéře devátí na Rallye Monte Carlo !!

RMC 2012: Martin Prokop se Zdeňkem Hrůzou devátí

Dvojice Czech Ford National Teamu Martin Prokop – Zdeněk Hrůza dovedla vůz Ford Fiesta RS WRC do cíle úvodního podniku MS - Rallye Monte Carlo 2012 – na devátém místě absolutně. Do sezony vstoupila ziskem dvou mistrovských bodů.

Přejezdová etapa s cílem v Monte Carlu posádku Czech Ford National Teamu jak se říká „nakopla“. Dokončení soutěže v první desítce začalo nabírat konkrétních obrysů a před čtyřmi vložkami nad monackým knížectvím si toho byl vědom i jihlavský pilot.

Navíc testy přes slavný průsmyk Col de Turini i vložka Lantosque - Luceram pro něj nebyly ničím neznámým a český pilot z toho v souboji s bývalým produkčním šampionem Portugalcem Armindem Araujem profitoval. Na zmíněných čtyř vložkách ani jednou nechyběl mezi desítkou nejrychlejších, nejvýše figurovala fiesta v barvách Jipocaru na 8. místě v RZ14.

Před závěrečnou Power Stage měli Prokop s Hrůzou na Araujovo mini náskok 2.9 sekundy. V 5,16 km dlouhém testu zajeli pátý čas absolutně (nejlepší výsledek v soutěži) a definitivně potvrdili solidní devátou příčku na úvod sezony.

 

PR

 

 

 

Zdroj text a foto:

http://www.martinprokop.com/

 

Fotogalerie

Martin Prokop v TOP 10 na Rallye Monte Carlo 2012

foto M. Rybák

Další fotografie 1 2

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu