Vyhledávání

Mexiko: Zdravotní stav Jana Tománka se podařilo stabilizovat

Mexiko: Zdravotní stav Jana Tománka se podařilo stabilizovat

Po první etapě Mexické rally – Prokop chce atakovat čelo, stopky jsou zatím proti

„Jdeme do toho, zbytečně netaktizujeme, mám i dobrý pocit, ale stopky to nějak ne a ne pochopit – časy tam prostě nejsou,“ neskrývá Martin Prokop rozčarování z výsledku první etapy Rally Guanajauto Mexico 2011, kterou dokončil po 144 kilometrech ostrých bojů na 3. místě klasifikace SWRC.

„Rozhodli jsme se před dalšími boji k výměně převodovky. Ta nová nám umožní větší maximální rychlost v rychlých pasážích tratě. Budu muset charakteru mexického povrchu přizpůsobit i svůj styl. Snad se dobře vyspíme a zítra se ještě pokusíme zaútočit. Na druhé místo ztrácíme necelých 26 vteřin a rally je ještě dlouhá…,“ nevzdává boj český jezdec. Klasifikaci SWRC po pátku vévodí letošní vítěz Dakaru Nasser Al-Attiyah, druhý je talentovaný estonský mladík Ott Tanak. Favorizovaný Juho Hanninen, startující s podporou Škody a nápojového gigantu Red Bull je prozatím čtvrtý.

Zdravotní stav Jana Tománka, který po akutním onemocnění těsně před startem zdaleka nebyl ideální, se podařilo stabilizovat. „Snažím se odvést v rámci možností maximální výkon. Padnout vysílením můžu až za cílovou rampou…,“ komentuje těžký závod špičkový spolujezdec. „Rozpis nám sedí. Ověřili jsme si to nedobrovolně při krátkých rychlostních zkouškách, které se jely potmě. Kvůli výměně převodovky nám totiž mechanici už nestihli namontovat přídavnou světelnou rampu a my museli na trať vyrazit pouze se základními světly. A šlo to!“První sobotní RZ odstartuje v 15,54 českého času.

Předsezónní videoklip posádky Prokop-Tománek můžete shlédnout zde

http://www.youtube.com/watch?v=ZosEqd7q1q0  

exkluzívní zprávy ze zákulisí hledejte na facebooku/ Martin Prokop a Jan Tománek

 

PR

 

Fotogalerie

Mexiko 2010 objektivem Vládi Maschla

Další fotografie 1 2 3 4 5

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu