Miroslav Janota zlatý v kategorii 2 i třídě C3 do dvou litrů na 44. Mecsek Historic Rally

TZ Hájek Historic Czech National Rally Team
44. Mecsek Historic Rally

Vítězná série pokračuje, Miroslav Janota dál kraluje Evropě

Miroslav Janota se spolujezdcem Pavlem Dreslerem vyhráli s vozem Opel Kadett C-GTE kategorii 2 a třídu C3 do dvou litrů na 44. Mecsek Historic Rally, která byla čtvrtým podnikem mistrovství Evropy historiků. V absolutní klasifikaci skončili třetí. V evropském šampionátu si tak posádka Hájek Historic Czech National Rally Teamu upevnila celkové vedení ve své kategorii a na jihu Maďarska se o další krok přiblížila k zisku titulu mistrů Evropy.

Sobotní druhá etapa se odehrála v okolí Pécsi opět za úmorného vedra. Jediní naši zástupci v boji o evropské body nastoupili na start s úkolem udržet si výbornou pozici po páteční první etapě, kdy skončili třetí absolutně a ujali se vedení kategorie 2 i třídy C3. Na programu byly čtyři rychlostní zkoušky, které absolvovali po koncentrovaném a bezchybnému výkonu.

Náskok si tak v pohodě udrželi až do cíle a zopakovali tak skvělý výsledek z předešlé Ypres Historic Rally v Belgii.

Podrobněji se k úspěchu naší posádky vrátíme v hlavní tiskové zprávě v příštím týdnu.