Vyhledávání

Na startu volného mezinárodního podniku Star Rally Historic se představí šestatřicet posádek

Na startu volného mezinárodního podniku Star Rally Historic se představí šestatřicet posádek
Ve Star Rally bude bojovat přes šestatřicet posádek z osmi zemí
 
Počtvrté v jedenačtyřicetileté historii Barum Czech Rally Zlín se na tratích rychlostních zkoušek objeví vozy, které před léty vládly soutěžím na celém světě. Na startu volného mezinárodního podniku Star Rally Historic se představí šestatřicet posádek. Kromě domácích závodníků vyjedou na trať Italové, Němci, Slováci, Maďaři, Rakušané, Švýcaři, Slováci a posádka ze San Marina.
 
„Původně mělo závodit ještě o šest posádek víc, ale na poslední chvíli se odhlásily. I tak je tu zase velice slušná a kvalitní účast,“ říká ředitel závodu Antonín Smažinka. Největším lákadlem by měly být vozy Lancia Delta Integrale v několika specifikacích, legendární Audi Quattro nebo Fiat 131. „Poprvé se představí v České republice Datsun 240 Z, což bylo auto, které sklízelo úspěchy na Rally Safari,“ dodává Smažinka. Podniku se mohou zúčastňovat vozidla vyrobená do roku 1995. Vzhled vozu musí korespondovat se svým dobovým vzorem a musí reprezentovat historii rallysportu.
 
Milovníci automobilové historie uvidí účastníky Star Rally Historic v pátek od tří hodin odpoledne na technické přejímce na Náměstí Míru, kde se uskuteční také slavnostní start soutěže. Ostrý start absolvují jezdci v 19:45 večer, kdy vyrazí na trať městské rychlostní zkoušky. O den později je čeká jezdce několik rychlostních zkoušek na tratích Barum Czech Rally Zlín. „Celá soutěž měří přes dvě stě třicet kilometrů, z toho tvoří třiadevadesát kilometrů rychlostní zkoušky,“ vypočítává Smažinka. Závodníci však stejně jako v uplynulých letech nebudou bojovat o vteřiny s časomírou. Na rozdíl od minulosti už ale vítězné posádky neurčí ani hlasování diváků pomocí SMS zpráv.
 
„Ve Star Rally jde o to, aby jezdci co nejvíce pobavili diváky efektními průjezdy a smyky. Letos je bude na tratích hodnotit speciální desetičlenná komise. Budou v ní například bývalí závodníci Pavel Valoušek a Leo Pavlík, novináři a fotografové. Slibujeme si od toho objektivnější hodnocení,“ vysvětluje Smažinka.
 

Slavnostní vyhlášení šesti nejlepších posádek proběhne na rampě před Velkým kinem v sobotu v šest hodin večer.

 

 
Ve Zlíně 25. srpna 2011                                                 Drahomír KVASNIČKA
                                                                                                   tiskové středisko
                                                                                              BARUM CZECH RALLY ZLÍN
 
 
 

Fotogalerie

Barumka - Star rallye 2009 objektivem Tondy Malého

Další fotografie 1 2

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu