Vyhledávání

Nadcházející Rallye Šumava bude premiérou pro Jana Černého s Fábií R2

Nadcházející Rallye Šumava bude premiérou pro Jana Černého s Fábií R2
Černý – Kohout na Šumavě poprvé ve Fabií R2

Nadcházející Rallye Šumava bude premiérou pro mladou posádku Jan Černý – Pavel Kohout a pro zatím stále ještě „mladé“ vozidlo Škoda Fabia R2 z dílen Impromatu. Jak posádka, tak i soutěžní vozidlo si také dvě premiéry užili dva týdny zpět. Černý s Kohoutem odstartovali na Portugalské rally – první soutěži WRC Academy ročníku 2011, kde bohužel pro technickou závadu nedokončili druhou etapu rally, a Škoda Fabia R2 se ve stejnou dobu poprvé představila veřejnosti v ostré jízdě na Valašské rally.

Fabia R2 i vystoupení posádky Černý – Kohout zanechalo dobrý dojem, a tak bude zajímavé sledovat, jak si tato kombinace dravého mládí a moderní techniky povede na Rallye Šumava. Honza Černý počínaje touto soutěží odjede celou sezonu Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally a uvažuje i nad dalšími soutěžemi s novým vozem s okřídleným šípem ve znaku. Teď se ale všechna pozornost soustředí právě na start na Šumavě.

Na Rallye Šumava jsem startoval zatím jen jednou a nedopadli jsme úplně slavně. Hned na Činovském okruhu nám loni praskla poloosa, a tak jsme se moc nesvezli. S tratí moc zkušeností nemám, ale budeme stejně psát nový rozpis a nevidím v tom velký handicap. S Fabií jsem se zatím svezl jen na šotolině, a tak se na první svezení na asfaltu moc těším. Podle toho, co jsem zatím měl šanci poznat, tak Škoda Fabia R2 je hodně dobrá motoricky i podvozkově. Právě podvozek se ještě bude nastavovat ve čtvrtek před startem při plánovaném testu,“ vysvětluje Honza Černý.

Na Rallye Šumava je v tuto chvíli přihlášena asi padesátka soutěžních posádek, z nichž zhruba polovina odstartuje s vozy s jednou poháněnou nápravou. Právě tato kategorie bude nejvíce zajímat Honzu Černého a jeho spolujezdce Pavla Kohouta.

 

Pokud nebudeme mít nějaké technické problémy, tak je naším cílem vyhrát dvoukolky. Nemůžeme si dávat nižší cíle, když chceme na dobré úrovni závodit v Evropě i v mistrovství světa. Fábia je kvalitní auto a rádi bychom se na Šumavě poměřovali i s jezdci v absolutním pořadí. Přistupujeme k tomu opravdu zodpovědně a chceme se ukázat doma v co nejlepším světle stejně jako ukázat co nejlépe Škodu Fabia R2,“ uzavírá před startem Rallye Šumava Jan Černý.

Soutěž s centrem v Klatovech odstartuje v pátek 8. dubna krátce po čtvrté hodině odpoledne. První etapa čítající pět rychlostních zkoušek se odehraje právě na Klatovsku a soutěžní posádky čekají i atraktivní noční průjezdy rychlostními zkouškami.

 

Delší a závěrečná etapa Rallye Šumava se odehraje na klikatých silničkách Vimperska a do cíle rally přijede v Klatovech první posádka po osmnácté hodině v sobotu.

 

PR

 

Fotogalerie

Valaška 2011 objektivem Jana Piechaczka

Další fotografie 1 2 3 4 5

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu