Pavel Valoušek se v Českém Krumlově ujal vedení, pak ho dohnal Kresta

Pavel Valoušek po první sekci páteční etapy ve vedení soutěže

První sekce páteční etapy obsahovala průjezd rychlostními zkouškami Slavkov a Kohout-Ján. Tyto dva měřené úseky obsahovaly 42,35 ostrých kilometrů. RZ Slavkov se letos jede v obrácené podobě a má v Rallye Český Krumlov v tomto směru premiéru. Nejrychlejší na této druhé rychlostní zkoušce byli Pavel Valoušek se Zdeňkem Hrůzou. Druhým nejrychlejším časem se zapsal Roman Kresta s Petrem Grossem, kteří na Valouškův Peugeot 207 S2000 ztratili sedm vteřin. Třetí čas zajel Daniel Běhálek s Petrem Černohorským na Subaru Impreza Sti, a posunul se tak na třetí místo v průběžném pořadí. Naopak Václav Pech dojel do cíle Slavkova s téměř půl minutovou ztrátu, což zapříčinilo pád z průběžné medailové pozice. Rychlostní zkouška Slavkov byla v závěru krátce pozastavena kvůli přejezdu sanitky přes trať RZ k civilnímu případu.

Třetím měřeným úsekem byl mezi jezdci obávaný Kohout-Ján. Po dnešním vytrvalém dešti budou některé jeho úseky rozmočené a stane se tak ještě náročnějším. Nejrychlejší čas zaznamenala v cílové fotobuňce Škoda Fabia S2000 Romana Kresty. Peugeot 207 S2000 Pavla Valouška dojel rychlostní zkoušku s pocuchanou přední částí, ale ve výsledku to znamenalo pouze třívteřinovou ztrátu a udržení průběžného vedení v soutěži. Třetí čas vrátil Václava Pecha a jeho „er čtyřkové“ Mitsubishi na bronzovou příčku průběžně. Emil Triner s Kateřinou Achsovou vedou se Škodou Fábia pohár vozů s jednou poháněnou nápravou, celkově jim patří patnáctá příčka.

Mistrovství ČR v rally historických automobilech má dnešní program již za sebou. Po třech rychlostních zkouškách vede finská posádka Jari Hämäläinen a Tero Mäki s vozem Opel Monza. Druzí jsou se Škodou 110 Petr a Martin Hejhalovi. Třetí místo po první etapě patří dalšímu vozu domácí značky, a to Škodě 130 LR a posádce Jan Krejča a Pavel Šárka. Posádky historických automobilů pokračují zítra na legendárních Malontech.

Ohlasy jezdců po první etapě 39. Rallye Český Krumlov

Daniel Běhálek: „Přál bych si udržet post, který jsme dneska získali, podařilo se nám zajíždět dobré časy, uvidíme, jestli bude sucho nebo mokro.“

Pavel Valoušek: „Velmi těžká první etapa, nebyly to snad ani závody, byl to spíš boj o přežití, té vody a bláta na trati bylo opravdu hodně. Udělali jsme malou chybu, trochu jsme při tom poškodili auto, ale není to nic vážného. Penalizaci jsme dostali za vlétnutí do retardéru.“

Vojtěch Štajf: „Jsem hodně poznamenaný havárií z minulého ročníku, která nebyla zrovna malá, ta vzpomínka tam prostě pořád je. Proto ty časy z první sekce nebyly podle představ. Zítra nás určitě nečeká nic lehkého, i kdyby nepršelo, tak stejně to bude hodně mokré. Bude to ještě hodně dlouhé a je o co bojovat.“

Roman Odložilík: „Druhá sekce už byla lepší, na první kolo jsme dali špatný gumy, jen media. Měli jsme trochu problém s rozpisem, takže jsem na jedné erzetě trochu bloudili. Na špičku nemáme.“

Roman Kresta: „Očistec, doslova a do písmene. Už jsem opravdu dlouho nejel tak těžkou soutěž. Člověk neví jestli zůstane na trati nebo nebo ne, jsem rád že jsme tady. Na poslední zkoušce jsme vyletěli ven, ale naštěstí jsme se vrátili zpátky. Bylo tam víc bláta než jsem předpokládal.“

Václav Pech: „Nic moc, chytli jsme špatný tempo, bylo to hodně těžké. Nejsem spokojen, Roman s Valdou nám docela ujeli. Musíme se s tím zkusit nějak srovnat, každopádně bychom chtěli udržet třetí místo.“

Roman Kresta navyšuje svůj náskok ve vedení

I na dvou následujících rychlostních zkouškách Roman Kresta s Petrem Grossem navýšili svůj náskok ve vedení 39. Rallye Český Krumlov. Při premiérovém průjezdu RZ Lipno byli o 4,4 vteřiny rychlejší než jejich největší soupeři Pavel Valoušek se Zdeňkem Hrůzou. Následující RZ Přídolí, která se letos jede v obráceném směru jen potvrdila nadvládu Romana Kresty na českokrumlovské soutěži. Pavel Valoušek zajel opět až druhý čas a ztratil na vedoucího jezdce tři sekundy. Václav Pech s Petrem Uhlem jedoucí na třetí průběžné pozici postupně navyšuje náskok na zatím čtvrtého Daniela Běhálka.

Dnešní průjezd Diváckou Super RZ v Českých Budějovicích vyhrál Pavel Valoušek, ale na celkovém pořadí to nemohlo nic nezměnit.

V poháru vozů značky Citroën je po osmé rychlostní zkoušce nejrychlejší Miroslav Březík s Martinem Běhulou. S necelou minutou ztráty figuruje slovenská posádka Martin Kočí a Imrich Ferencz. Třetí pozice zatím patří Marcelu Svačinovi a Lukáši Zámečníkovi. Všechny tyto posádky jedou na vozech Citroën C2 R2 Max.

Mistrovství ČR v rally historických automobilů jede dnes shodnou etapu s účastníky FIA EP – Mediasport MMČR v rally. Po páté rychlostní zkoušce vede Jan Krejča se Škodou 130 LR, druhý je Fin Jari Hämäläinen s vozem Opel Monza, třetí je Jiří Šubrt se Škodou 130 LR.

Dalibor Benych, 39. Rallye Český Krumlov © 2011

Představení Lancie ECV1 českým fanouškům
Dnes odpoledne v pavilonu Z na českobudějovickém Výstavišti byla představena českým fanouškům Lancie ECV1. Tento vůz nikdy neuskutečnéné skupiny S představil sám majitel Guiseppe Volta, který startuje v rámci Rallye Legend Show s Lancii 037 Rally.

Soutěž sympatie 2011
Zvolte si sami vítěze Soutěže sympatie mezi vozy Rallye Legend Show.
Až do soboty 28. května 2011 do 16.00 hodin máte možnost dát svůj hlas jednomu z vozů, které se zúčastní Rallye Legend Show. Ten vůz, který od Vás dostane nejvíce hlasů se stanem vítězem Soutěže sympatie.