Pavel Valoušek skvělou sezónu oslavil sladkou tečkou

Pavel Valoušek oslavil český rally titul v Sosnové

Čerstvý mistr České republiky v automobilových soutěžích Pavel Valoušek zvítězil i na tradičním Setkání mistrů na rallycrossovém okruhu v Sosnové u České Lípy.
Setkání nejlepších jezdců rally, rallycrossu a autocrossu v sobotu 30. října v Racing Aréně v Sosnové bylo tradičním rozloučením s motoristickou sezonou. Během minulých ročníků si akce získala obrovskou prestiž mezi jezdci, laickou i odbornou veřejností a těší se mimořádnému zájmu diváků i médií.

Za volantem továrního speciálu Škoda Fabia Super 2000 nedal Pavel Valoušek svým soupeřům šanci a dokázal porazit i piloty startující na vozech WRC. Na okruhu, kde se střídal asfaltový i šotolinový povrch těžil otrokovický rodák zejména ze špičkově připraveného vozu a dobrého nastavení podvozku. A samozřejmě také ze svých jezdeckých schopností, díky kterým porazil i letošního vicemistra Pecha na mitsubishi, který na rallycrossových tratích vyrůstal.

"Letošní už tak skvělá sezona dostala sladkou tečku. Z vítězství v Sosnové mám radost. Beru to jako poděkování sportovnímu oddělení Škoda Motorsport a vedení týmu Škoda Delimax, díky kterým jsem letos se špičkově připravenou tovární Fabii S2000 mohl úspěšně bojovat o svůj premiérový český titul. V Sosnové se i letos sešla kvalitní konkurence a jsem rád, že Fabie S2000 dokázala porazit i vozy WRC," prohlásil po vítězném závodě Pavel Valoušek.