Pavel Valoušek vyhrál Vsetín a stal se domácím šampionem ve sprintrallye

Pavel Valoušek v sobotu o šest sekund vyhrál poslední podnik ve sprintrallye letošního roku a  stal se tak domácím šampionem ve sprintrallye. Spravil si tak  chuť po dost nevydařené sezóně "velké rallye", kde nejen, že neobhájil titul, ale nedostal se po své havárii na Barumce ani  do trojice nejlepších.

Dvaatřicetiletý zlínský pilot vyhrál Rallye Vsetín , kde startoval společně se spolujezdcem Zdeňkem Hrůzou opět ve voze Škoda Fabia WRC.  Pouze 6,4 sekundy však na něj ztrácel  Václav Pech, podruhé startujícím s novým vozem Mini John Cooper Works S2000. Plzeňan ovládl začátek soutěže, když z prvních pěti rychlostních zkoušek soutěže vyhrál čtyři. ( RZ 2 vyhrál Polák Gregorz Grzyb s Peugeotem 207 S2000, celkově nakonec pátý ).

Zatímco Pech testoval svoji novinku a navíc jel bez nároku na body, Valoušek jel takticky, když k  zisku titulu mu stačilo dojet na druhém místě. Takže v úvodu nijak zbytečně neriskoval a kontroloval situaci. V posledních třech rychlostních zkouškách ale Pavel Valoušek nenašel přemožitele a dostal do čela, kde se  udržel  až do cíle.

"Drželi jsme si své tempo, snažili se jet bez chyb a v pohodě. Neměli jsme žádné vážnější problémy, vyšel nám dokonale závěr," uvedl na rampě Valoušek, který mimochodem letos počtvté vyhrál podnik ve sprintralle a navíc byl  stříbrný při své poslední startu v Jeseníkách, kde se  po zranění  vrátil za volant závodního vozu.Sezóna 2011se ale pro zlínskéhomistra nevyvíjela zcela růžově, když první dvě sprintrallye nedokončil kvůli technickým závadám a v letní Horácké rallye nja Třebíčsku kvůli zranění  po  zmíněné havárii nemohl startovat.

Boj o titul byl letos otevřený až  do  úplného konce a mohlo jej  získat ještě několik jezdců. Druhé místo mezi trojicí Jan Sýkora, Jan Odložilík a Miroslav Jakeš nakonec vybojoval ve Vsetíně bronzový kroměřížský Roman Odložilík. Za zmínku určitě stojí, že tento jezdec tentokrát vyměnil Citroen za Subaru Impreza WRC.Nicméně k titulu mu výměna nepomohla. Naopak možná litoval, když poznamenal mimo jiné, že Citroen je prostě lepší ......

Dokázal jej ovšem překonat kromě vítěze také Václav Pech, takže je zřejmé, že novinka mu  "sedla" a snad nezůstane jen u jejího testování.  Až na konečné čtvrté místo za domácího Mirka Jakeše se nakonec  v konečném pořadí propadl Jan Sýkora, kterého přibrzdila nejen technická závada v páté  RZ ( jel jen na tři válce), ale také výlet mimo trať. ...

Za zmínku stojí i bramborová medaile  Antonína Tlusťáka, který jel tentokrát mimořádně s lancerem WRC. Za ním pak dojel unás dobře známý Polák Grzyb a čestá  příčka pak potěšila Jaromíra Tarabuse s Puntem S2000.

Výsledky sobotní Rallye Vsetín 2011, závěrečný díl MČR ve sprintrallye 2011:

1. Valoušek, Hrůza (Škoda Fabia WRC) 42:46,3, 2. Pech, Uhel (Mini John Cooper Works S2000) -6,4, 3. Odložilík, Tureček (