Vyhledávání

Po měsíční přestávce pokračuje ME historiků na Rally Alpi Orientali v italském Udine.

TZ Hájek Historic Czech National Rally Team
16. Rally Alpi Orientali Historic
 
Bitva o titul pokračuje pod Alpami
 
 
Po měsíční přestávce pokračuje první zářijový víkend mistrovství Evropy v automobilových soutěžích historiků Rally Alpi Orientali v italském Udine. Na startu bude i jediná česká posádka v tomto šampionátu Miroslav Janota se spolujezdcem Pavlem Dreslerem s vozem Opel Kadett C-GTE, která je v čele kategorie 2 a třídy C3 do dvou litrů.
 
Členové Hájek Historic Czech National Rally Teamu si v první části šampionátu vedli výborně a vytvořili si slibnou pozici do podzimního finále souboje o titul mistrů Evropy. Před sebou ale mají ještě pět soutěží. Seriál vrcholí v listopadu francouzskou Rallye du Var.
 
Do Udine míří tým po pečlivé přípravě. Největší pozornost se v radotínském centru věnovala vozu, který na předešlých soutěžích utržil hodně ran. „Na rychlostních zkouškách jsme při mistrovství Evropy odjeli kolem šesti set kilometrů a to už je na autě znát, zvlášť když je to historik. Takže nás v srpnu čekala spousta práce. Rovnala se karosérie, v práci jsme měli motor i převodovku. Na dovolenou jsme čas neměli, ale udělali jsme všechno proto, abychom na boj o titul byli co nejlépe připraveni“, řekl před odjezdem do Itálie Miroslav Janota. Loni v Udine startoval a ví, co ho čeká. „Půjde o pravou italskou klasiku. Bojovat se bude na úzkých asfaltkách, z kopce do kopce. Domácí to tady umí perfektně, ale já se na tohle měření sil hodně těším. Navíc zkušenosti z loňska by mi měly pomoci. A líbí se mi, že budeme startovat s číslem 307, tedy v první desítce nejlepších historiků Evropy. Na druhou stranu právě na soutěž v Udine nemám z loňska dobré vzpomínky. Jel jsem s pohmožděným zápěstím a bez posilovače řízení to bylo v zatáčkách utrpení“, dodal Miroslav Janota, který se i tentokrát bude moci spolehnout na perfektní týmové zázemí.
 
Spolujezdec Pavel Dresler s Mirkem v Udine loni nestartoval, ale italské soutěže zná. „Mám představu, do čeho jdeme. Soutěž v okolí Udine se podobá Rally San Remo, jen silničky jsou užší, rozbitější a mají nepříjemné obrubníky. Udělat dobrý rozpis bude kumšt. Místní borci budou ve výhodě, protože trať je zrádná. Někde se zdá úzká, ale není, zatímco jinde si myslíte, že máte prostoru dost a ono je to najednou tak uzoučké. Bude to hodně o soustředění, kázni, ale i bojovnosti. Do Udine ale zamíříme s Mirkem už v sobotu, takže budeme mít dost času na přípravu“, řekl Pavel Dresler.
 

Rally Alpi Orientali v italském Udine začíná příští čtvrtek prologem. Páteční první etapa obsahuje sedm rychlostních zkoušek, v sobotu jich posádky absolvují šest.

 

 

 
 
Goodwill Media
 
 
 
 
 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu