Polák Grzyb pokořil slovenskou Rallye Tatry 2008

Polák Grzyb pokořil  slovenskou Rallye Tatry 2008

Grzyb pokoril Tatry

Víťazstvom poľskej posádky Grzegorz Grzyb - Przemyslav Mazur jazdiacich za slovenský FIAT RUFA Rally Team skončila najstaršia slovenská rally 39.AQUACITY RALLY TATRY, súťaž ktorá je zaradená do FIA Európskeho poháru – región Centrál s koeficientom 10.

Už od prvej rýchlostnej skúšky tatranskej rally začal nemilosrdný súboj medzi najväčšími rivalmi, jazdcami na rovnakých vozidlách Fiat Grande Punto S2000, Bérešom jr. a Grzybom. Celé dve tretiny prvého dňa súťaže medzi seba nikoho iného zo štartového pola nepustili. Na konci prvého dňa, po deviatich rýchlostných skúškach ich delilo len 12,5 desatín sekundy. V cieli prvého dňa súťaže Grzybovi patrilo druhé miesto v absolútnom poradí ako v Európskom pohári, tak aj v štvrtej súťaži majstrovstiev Slovenska TEMPUS RALLY 2008.

Prvá rýchlostná skúška druhého dňa Európskeho poháru a zároveň piateho podujatia slovenských majstrovstiev znamenal pre posádku FIAT RUFA Rally Team zmenu taktiky po tom čo sa najväčší konkurent Grzyba Béreš jr. ocitol na chvíľu mimo trať, pričom poškodil pravé zadné koleso a zapísal takmer desať minútovú stratu. Pre Grzegorza to však znamenalo len jediné, mohol zvoľniť tempo v súťaži započítavanej do Európskeho poháru, ale v ďalšej súťaži, zaradenej ako samostatná, piata súťaž slovenských majstrovstvách bolo opäť všetko otvorené a tak namiesto Béreša jr. mu na chrbát začali dýchať Orsák s Drotárom. Nakoniec všetko dopadlo veľmi dobre, keď Grzyb vyhral suverénne päť zo šiestich rýchlostiev.

Grzyb vyhral FIA Európsky pohár – región Centrál, ale aj piate podujatie majstrovstiev Slovenska. „Pred odchodom do Popradu som síce povedal že berieme len víťazstvo, ale viac menej to bolo myslené zo srandy, keďže si plne uvedomujem, že rally končí, obrazne povedané až na cieľovej rampe a veľakrát sme sa už poučili že stať sa môže hocičo aj na posledných metroch trate. Rýchlostné skúšky pod tatrami boli veľmi pekné, ale zároveň aj veľmi rýchle a tak stačila jediná chybička a bolo by po všetkom.

Našťastie stálo pri nás aj to povestné športové šťastie a vyhrali sme zároveň Európsky pohár a navyše aj piate podujatie započítavané do slovenských majstrovstiev. Týmto pádom boj o titul nadobúda iný rozmer a všetko sa rozhodne v Košiciach, “ povedal v cieli spokojný a usmiaty Grzegorz Grzyb.