Vyhledávání

Posádku Tomáš Enge Michal Ernst čeká o víkendu start v Jeseníkách

CNG Seznam.cz Rally Team připraven na Rally Jeseníky - (01.10.2009

Posádku Tomáš Enge - Michal Ernst ve službách CNG Seznam.cz Rally Teamu čeká o víkendu účast v předposlední soutěži letošní sezony Mistrovství České republiky sprintrally. Liberecko-příbramskou dvojici potkala při předchozím podniku ve Vyškově smůla v podobě střetu se srnou, v Jeseníkách ale budou chtít Tomáš s Michalem a s vozem Mitsubishi Lancer EVO IX CNG poháněným stlačeným zemním plynem znovu atakovat nejvyšší příčky celkového pořadí.

Opravený vůz CNG Seznam.cz Rally Teamu z dílen Charouz Racing System prošel ve středu 30. září funkčním testem, který proběhl bez komplikací, a posádka Enge - Ernst se tak mohla věnovat hledání optimálního nastavení podvozku modro-bílého soutěžního speciálu na nadcházející rally.

Tomáši Engemu s Michalem Ernstem patří čtvrtá pozice v průběžném hodnocení třídy S/2 a páté místo ve skupině S. V absolutním hodnocení domácího šampionátu sprintrally figuruje liberecko-příbramská posádka na výborné dvanácté příčce.

Tomáš Enge: „Ve Vyškově jsme ztratili jednu soutěž, tedy důležité kilometry, které potřebujeme s naším Mitsubishi Lancer poháněným stlačeným zemním plynem sbírat. Je to obrovská škoda, ale můžeme být rádi, že jsme srnu netrefili třeba do čelního skla. Nyní máme před sebou další soutěž v Jeseníkách, na kterou se hodně těším.

Dnešní test dopadl dobře, a tak můžeme být jistě optimisticky naladěni. Samozřejmě na soutěž zvu všechny fanoušky motoristického sportu a věřím, že znovu naplno předvedeme kvality a možnosti Lanceru Evo IX CNG.“

Michal Ernst: „Předchozí soutěže je samozřejmě škoda. Doufejme, že tentokrát zůstane veškerá zvěř v lese, protože během jediného mžiku byl ve Vyškově konec. Tratě Rally Jeseníky jsou letos ve srovnání s předchozími ročníky výrazně obměněné, což nám hraje do karet. Soupeři nebudou zvýhodněni předchozími starty a znalostí tratě, takže bychom měli mít všichni stejné podmínky.“

AZ pneu Rally Jeseníky startuje v sobotu 3. října v 8:00 hod na náměstí ve Šternberku. Na soutěžní posádky čeká celkem devět rychlostních zkoušek o celkové délce 77,01 km. Posádky se na náměstí vrátí odpoledne v 16:07 hod, kdy proběhne slavnostní vyhlášení výsledků soutěže. 

Aktuální video z testu před Rally Jeseníky posádky Enge-Ernst naleznete ZDE.

RALLY JESENÍKY 2009 ON-LINE
Oficiální internetovou stránku
soutěže naleznete ZDE.
Harmonogram
soutěže naleznete ZDE.
Mapu
soutěže naleznete ZDE.
Startovní listinu
soutěže naleznete ZDE.
Výsledky
naleznete ZDE.

Kalendář MČR Sprinty 2009:

02/05   Thermica Rally Lužické hory 
30/05  Rally Vysočina Telč
04/07  Impromat Rallysprint Kopná
18/07  Horácká Rally Třebíč
08/08  Rally Krkonoše
05/09  Admiral Rally Vyškov
03/10  AZ pneu Rally Jeseníky
24/10  Würth Partr Rally Vsetín


Užitečné odkazy:

Internetový portál Seznam.cz   www.seznam.cz
Společnost Charouz Racing System   www.racing.charouz.cz
Agentura BPA sport marketing  www.bpa.cz
Oficiální stránky Tomáše Engeho   www.tomas-enge.cz
Společnost RWE   www.rwe.cz/cs/index.html
Společnost Vítkovice Machinery Group          www.vitkovice.cz
Autoklub České republiky  www.autoklub.cz

 
BPA
 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu