Vyhledávání

Prodloužit úspěšnou sérii si přeje Vojtěch Štajf na nadcházející Rallye Český Krumlov.

Prodloužit úspěšnou sérii si přeje Vojtěch Štajf na nadcházející Rallye Český Krumlov.

ŠTAJF CHCE V KRUMLOVĚ ZUŽITKOVAT SLOVINSKÉ ZKUŠENOSTI

Prodloužit úspěšnou sérii z minulých soutěží si přeje Vojtěch Štajf na nadcházející Rally Český Krumlov. Jihočeské tratě bude pilot brázdit s hatchbackem Subaru Impreza WRX STI a stejně jako loni mu ´noty´ bude číst Michal Ernst.


Oblíbená, dobře známá a přesto pokaždé velmi náročná, taková bývá Rally Český Krumlov pro každého závodníka. Každoročně se ale i tato soutěž dočká nějakých změn, letošní novinkou je například změna trasy tradiční rychlostní zkoušky Malonty. „Čeká nás tam ještě vyšší tempo než v minulých letech, zejména její úvodní část se pojede hodně svižně,“ uvažuje po seznamovacích jízdách Vojtěch Štajf. „Nové asfaltové povrchy budou rychlé, ale asi i dost kluzké, a tak se hlavně musíme vyvarovat chyb.

S ohledem na hodně změněné podmínky jsme se rozhodli, že i když jsme tu oba už startovali mnohokrát a máme i staré poznámky z rychlostních zkoušek, zapomeneme na ně a napíšeme si kompletně nový rozpis. A myslím, že jsme udělali dobře, bude to letos jiné a možná i těžší než v minulých letech. Očekávám navíc proměnlivé počasí, což může být zrádné i pro volbu pneumatik. Podobné podmínky jsme si ale vyzkoušeli už na Rally Saturnus, takže už trochu víme, jak se na různých kombinacích obutí a povrchů naše auto chová. Doufám, že se tyto zkušenosti ukážou jako užitečné a že si zkrátka budeme umět s každým počasím poradit.“

Stálá spolujezdkyně Marcela Dolečková ještě není zcela zdravotně fit, podobně jako na Rally Saturnus proto bude i na jihu Čech pražského pilota navigovat Michal Ernst: „S Vojtou jsme českokrumlovskou soutěž absolvovali už loni, tehdy to bylo s autem ušitým tak trochu horkou jehlou na poslední chvíli. Letos naopak budeme sedět ve voze, který už by měl mít všechny dětské nemoci odstraněny, o to víc se na závody těším. Ve Slovinsku jsme si ověřili, že naše spolupráce i po roční pauze skvěle funguje, a tak máme oba spoustu elánu do bitvy se soupeři. Nesmíme však nasazení přehnat, bude to určitě hodně klouzat. Minimálně v lesích to bude leckde více či méně vlhké, a jak jsme si ověřili už při deštivých seznamovacích jízdách, čeká nás i spousta bláta na cestě.“

Rally Český Krumlov je zařazena kromě Mezinárodního mistrovství České republiky i do Evropského poháru – central, V obou těchto seriálech to má Subaru Czech Rally Team zatím rozjeto výtečně, i proto nelze očekávat od modrobílorůžového vozu pomalou jízdu. I když bude chybět na startu rival ze Šumavy Orsák, konkurence bude tradičně velmi silná, zpestří ji i rychlý Němec Gassner a dvě slovinské posádky. Posádka Vojtěch Štajf – Michal Ernst pojede se startovním číslem 5 a podobné pořadí je i výsledkovou ambicí týmu v absolutním pořadí soutěže.


Karel Špaček
media team

PR

 

Fotogalerie

Vojtěch Štajf čtvrtý na Rallye Saturnus 2010, foto týmu

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu