Rally America : Block za volantem Fordu Fiesta vyhrál soutěž 100 Acre Wood Rally ve státě Missouri.

Ken Block + Ford Fiesta = vítězná kombinace!

/V Praze, 1. března 2010/ – Americká ikona akčních sportů Ken Block a jeho Monster World Rally Team si připsali svoje první společné vítězství v seriálu Rally America – Block za volantem vozu Ford Fiesta vyhrál soutěž 100 Acre Wood Rally ve státě Missouri.

Ken Block prokázal sílu a spolehlivost Fiesty, když projel cílem soutěže s náskokem 21 sekund na druhou posádku.

„Mohu říci, že to byl velmi náročný a složitý víkend,“ řekl Block. „Na tomto místě jsem kdysi vyhrál svoji první národní rallye a moje dnešní vítězství je na této soutěži již páté v řadě. Oproti vozu, se kterým jsem závodil dříve, představuje Fiesta velkou změnu, ale konečně začínám získávat cit pro to, jak ji řídit a jak být co nejrychlejší. Jezdit s Fiestou je radost, opravdu si to užívám.“

Block vstoupil do druhého dne na třetím místě průběžného pořadí, s více než minutovou ztrátou na vedoucí posádku. Změny v nastavení vozu, provedené přes noc, však Blockovi pomohly vyhrát tři z deseti rychlostních zkoušek a zajistit si tak prvenství.

„Ford Fiesta se ukazuje jako neuvěřitelně konkurenceschopná platforma pro soutěže,“ řekl Gerard Quinn, sportovní ředitel Ford of Europe. „V uplynulých šesti měsících Fiesta vyhrála X Games v Severní Americe, naše partnerská společnost M-Sport přivedla Fiestu S2000 k vítězství na Rallye Monte Carlo a dnes jí Ken Block pomohl poprvé vyhrát etapovou soutěž ve Spojených státech. Pro Fiestu je to úžasný start!“

Vůz Monster Fiesta Rally America s přeplňovaným motorem o objemu 2,0 l je připravován švédským týmem Olsbergs Motorsports Evolution (OSME) a technicky vychází z úspěšné závodní Fiesty pro evropský rallycrossový šampionát. Byl to právě tým OSME, který loni nasadil rallyecrossovou Fiestu ve slavném závodě do vrchu Pikes Peak a o dva týdny později s ní vyhrál sportovní hry X Games.

Fiesta týmu Monster, se kterou jezdí Block, se řídí technickými předpisy třídy Open seriálu Rally America. Její motor je osazen restriktorem turbodmychadla a vyvine nejvyšší výkon přibližně 240 kW (326 koní).

Monster World Rally Team nemohl své vítězství slavit příliš dlouho – již nyní se přesouvá do Mexika, kde Ken Block za několik dnů usedne za volant vozu Focus RS WRC a zamíří na svůj první „ostrý“ start v mistrovství světa automobilových soutěží FIA.