Vyhledávání

Rally jezdci zkříží hokejky již po páté

Rally jezdci zkříží hokejky již po páté

I když jsou před námi ještě Vánoční svátky a oslavy příchodu nového roku, je třeba si již teď připomenout jednu zajímavou akci, která se chystá hned po odjetí úvodních podniků rallyové sezóny 2013. Necelé dva měsíce nás totiž dělí od startu jubilejního pátého ročníku netradičního setkání rally jezdců a jejich mechaniků nazvaného Rally Ice Tour. Jezdci totiž po roce na sebe opět místo závodní kombinézy navlečou hokejovou výstroj, obují brusle a volant vymění za hokejovou hůl, aby poměřili své síly v hokejovém utkání. Netradiční mač, jenž premiérově zavítá i na půdu Čech, se ponese v duchu souboje týmů rozdělených na Čechy a Moravu, ve kterém ovšem zúčastněným vůbec nepůjde o výsledek, ale především o pobavení sebe a hlavně přítomných fanoušků. Jde totiž o přátelské setkání jezdců rally a lidí, kteří se kolem soutěží točí.

První měření sil uvidí diváci v sobotu 26.ledna 2013 na tradičním místě konání, tedy zlínském zimním stadionu Luďka Čajky. Celá akce však nebude pouze o hokeji. Do dění totiž budou zapojeni i vylosovaní šťastlivci z řad diváků v rámci doprovodného programu. Před stadionem budou například k dispozici dva závodní speciály Super 2000, u kterých se bude možné nejen vyfotit, ale i posadit se za volant či na místo spolujezdce. „Po loňské zkušenosti, kdy do ochozů zimáku zavítalo přes 300 diváků, jsme začali uvažovat, jak příchozím fandům pobyt na akci ještě něčím okořenit a především zpříjemnit,“ uvažuje jeden z pořadatelů Vladimír Barvík. „V průběhu utkání vylosujeme diváky, kteří se v přestávkách zúčastní připravených soutěží přímo na ledové ploše, a to za doprovodu jezdce či spolujezdce, který si dotyčného osobně vylosuje,“ upřesnil záměr pořadatelů zapojit do dění i diváky Barvík. Účast na těchto soutěžích již přislíbili například Jaroslav Orsák, Antonín Tlusťák či Karel Jirátko. „ Soutěžit se opět bude o hodnotné ceny, které věnují samotní zúčastnění jezdci nebo jejich týmy,“ doplnil další z pořadatelů Viktor Mechl. Nachystána bude ale i autogramiáda vybraných jezdců, či možnost vyfocení se s pilotem soutěžního vozu v pro něj ne příliš tradiční „kombinéze“, tedy hokejové výstroji. Odvetu zlínského utkání budou moci příznivci nejen rychlých kol spatřit poté 2.března 2013, když se celé dění přesune na území Čech. Řádění soutěžáků na ledové ploše premiérově přivítá stadion v Příbrami. „V loni jsme se po parádně vydařené akci ve Zlíně společně s bratry Bryndovými rozhodli, že přiblížíme naše netradiční měření sil i fanouškům z Čech, kteří by jistě do Zlína kvůli hokeji necestovali. Věřím proto, že nás nezklamou a na stadion přijdou rovněž v hojném počtu a vytvoří pro nás všechny patřičnou atmosféru,“ věří matador českých soutěží Josef Peták, který je zároveň spolupořadatelem právě příbramského utkání.

Stejně jako v předchozích ročnících je vstup na obě akce zdarma. Pouze zájemci o losování tomboly či účasti na diváckých soutěžích si budou muset zakoupit program, jehož součástí bude kromě soupisek obou týmů a podrobného programu akce právě i slosovatelný kupón, a to o účast v soutěžích a v tombole.

Pořadatelé se již teď těší na vaši hojnou účast a věří , že si do ochozů obou zimních stadionů najde cestu většina z vás opravdových fanoušků rally, aby vytvořili svým idolům atmosféru připomínající minimálně utkání hokejové extraligy

Informace o Rally Ice Tour včetně stručné historie a fotogalerie najdete na : www.anvel.cz/rallyicetour  
Autor tiskové zprávy : Jiří Hejtmánek

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu