Sébastien Ogier při své první účasti ovládl závod Race of Champions

Sébastien Ogier vítězem Race of Champions 2011

Praha, 5. prosince 2011 – Sébastien Ogier při své první účasti ovládl závod Race of Champions v německém Düsseldorfu. Ve finálovém klání jasně porazil osminásobného vítěze 24 h Le Mans Toma Kristensena, který byl předtím v semifinále rychlejší než Michael Schumacher. Sedmadvacetiletý Francouz je od 23. listopadu továrním jezdcem týmu Volkswagen Motorsport pro mistrovství světa v rallye WRC (World Rally Championship) s vozem Polo R WRC.

Sébastien Ogier, který bude od roku 2013 bojovat ve WRC v barvách značky Volkswagen, prokázal v prestižních závodech své mimořádné jezdecké schopnosti, jimiž uchvátil přibližně 40 000 nadšených diváků v düsseldorfské Aréně. Nová hvězda soutěžního týmu Volkswagen byla nejrychlejší v soutěži nejlepších jezdců na světě, mezi nimiž nechyběla taková jména, jako jsou mistři světa ve Formuli 1 Sebastien Vettel, Michael Schumacher a Jenson Button nebo mistři DTM Martin Tomczyk, Timo Scheider a Mattias Ekström a další velikáni motoristického sportu. Mezi závodními a soutěžními vozy použitými v Race of Champions byly Volkswagen Scirocco R-Cup, Audi R8 LMS a Škoda Fabia S2000.

Sébastien Ogier k tomu uvedl: „Mám obrovskou radost – bylo to moje první vystoupení v barvách týmu Volkswagen, navíc v Německu, a k tomu hned vítězství v Race of Champions! Byly to vzrušující závody proti fantastickým protivníkům. Pro nováčka není snadné zvládnout tolik odlišných vozů a neznámou trať, ale hned od začátku jsem se cítil dobře. Je to pro mě velká pocta, že jsem byl poprvé pozván k účasti v Race of Champions. Děkuji také fanouškům, kteří vytvořili správně nabitou atmosféru.“ Dokonce i poražený Kristensen po závodě uznal: „Sébastien na mě udělal skutečně skvělý dojem. Myslím si, že má před sebou opravdu skvělou budoucnost v soutěžích za volantem Pola R WRC.“

Celý tým Volkswagen Motorsport je hrdý na nového šampiona a společně se Sébastienem jsme z tohoto vítězství nesmírně nadšeni. Je fantastické, že Ogier vyhrál první prestižní titul pro Volkswagen jen dva týdny po podepsání smlouvy. A proti jezdcům tak vysoké kvality,“ neskrýval radost Kris Nissen, šéf Volkswagen Motorsport.