Vyhledávání

Silk Way se pojede jen na území Ruska

Silk Way se pojede jen na území Ruska

Židovice – Letošní Silk Way Rally bude úplně jiná. Zatímco vloňském roce musely posádky přejet přes tři státy, letos vede trasa jen na území Ruska. Závod se způvodních dvou týdnů smrsknul na jediný. O to budou boje o vítězství intenzivnější. Severočeský tým MKR Technology bude mít na Hedvábné stezce dva své kamiony.

„Pořadatelé letošní Silk Way naplánovali první část vRusku a druhou vČíně, kam všechny posádky měl přepravit velký Antonov. A právě tím vznikl problém, jelikož se nestihla dostavět odpovídající přistávací plocha, která by takový provoz unesla,“ tlumočila vysvětlení pořadatelů Klára Kress, manažerka severočeské stáje MKR Technology.

Organizátoři tak přišli s nápadem zachovat původní termín a jet těžkou rally jen na území Ruska stím, že v září na ni naváže v Číně druhá rally nazvaná Silk Way Čína. Letos tak včervenci na posádky čeká sedm těžkých dnů. Rallye zahájí 20. července slavnostní ceremoniál vruském Astrakhanu. O den později už začne první ze sedmi letošních etap. Po sedmi dnech závod vyvrcholí dojezdem vMoskvě. Na posádky bude čekat přes 2 500 off roadových kilometrů a nástrahy pouště Kalmykia. Pořadatelé slibují těžký závod především co do navigace. Písečné duny nebudou tak velké jako vČíně, ale rvát se snimi posádky budou muset už od samého začátku. Silk Way začne smyčkou kolem Astrachánu, přesněji v poušti Takyr, jednoho z klenotů Kalmykie, regionu navštíveného téměř před deseti lety během prvních ročníků rally, kde se bude konat třetí etapa.

Severočeský tým bude mít na startu dva své kamiony Renault Trucks. Za volantem budou sedět holandští piloti Martin van den Brink (Mammoet Rallye Sport) a Gert Huzink (Riwald Dakar).

Silk Way Rally 2018:

20. 7. - Startovní ceremoniál - Astrakhan

21. 7. – 1. et. - ASTRAKHAN/ASTRAKHAN

22. 7. – 2. et. - ASTRAKHAN/ELISTA (MARATHON)

23. 7. – 3. et - ELISTA / ASTRAKHAN

24. 7. – 4. et. - ASTRAKHAN/ASTRAKHAN

25. 7. – 5. et. - ASTRAKHAN/VOLGOGRAD

26. 7. – 6. et. - VOLGOGRAD/LIPETSK

27. 7. – 7. et. - LIPETSK/MOSCOW – slavnostní vyhlášení, Moskva

 

Fotogalerie

Další fotografie 1 2

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu