Vyhledávání

Také letos bude nedílnou součástí Rallye Bohemia setkání historických soutěžních vozů

Také letos bude nedílnou součástí Rallye Bohemia setkání historických soutěžních vozů

Historici opět nezklamou
Mladá Boleslav, 19. června, 2010

Také letos bude nedílnou součástí Rally Bohemia již čtvrté setkání historických soutěžních vozů. V rámci Rally Bohemia Historic Show pojedou posádky po trati vybraných rychlostních zkoušek sedmatřicátého ročníku Rally Bohemia bez měření časů průjezdu.


Program pro historiky začíná v pátek 2. 7. 2010 před polednem, a to technickou pře-jímkou na autodromu Sosnová u České Lípy. Není náhodou, že sportovní část letoš-ního sedmatřicátého ročníku Rally Bohemia otevře na trati paralelní rychlostní zkoušky v Sosnové ve 14:30 hodin právě historická show.

V sobotu pojedou historické skvosty nedávné motoristické minulosti po tratích rych-lostních zkoušek vždy za polem soudobých speciálů, Staroměstskou RZ v Mladé Bo-leslavi dokonce dvakrát. O den později jsou pro jezdce připraveny průjezdy tradičními perlami Rally Bohemia – rychlostními zkouškami Chloudov, Návarov a Sychrov, v celkové délce bezmála 60 km. Na cílové rampě se první vozidlo Historic Show ob-jeví v 15:10 hodin.

Pořadatelům se v den uzávěrky sešlo na šestatřicet přihlášek, a tak letos v akci opět uvidíme vozy Audi Quattro různých provedení, mezi „fajnovosti“ bude určitě patřit Porsche 911, se kterým se Björn Waldegaard v loňském roce úspěšně zúčastnil historické Safari rally. Polské fanoušky, kteří jsou očekáváni v hojném počtu, jistě potěší originální Fiat 124 Abarth, který v minulosti pilotovala polská hvězda Andrzej Jaroszewicz. Zajímavostí bude prezentace vozu Opel Manta 400 ve skupině B, Mercedesu 500 SL v provedení pro Safari Rally nebo Fordu Cosworth Turbo 4x4, který sloužil finskému mistru světa Ari Vatanenovi jako testovací vůz.


V neposlední řadě diváci uvidí širokou škálu historických soutěžních vozů automobilky Škoda a Lada.
Vzhledem k rozsahu a kvalitě startovního pole lze předpokládat, že letošní ročník Rally Bohemia Historic Show bude stejnou ozdobou celého podniku tak, jako ročníky předchozí.


Organizační tým RB 2010
Jan Koudelka
tiskový mluvčí
XXXVII. RALLY BOHEMIA
e-mail: press@rallybohemia.cz  
web: www.rallybohemia.cz

PR

 

Fotogalerie

Rally Bohemia 2008,foto Pavel Douša

Další fotografie 1 2 3 4 5

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu