Trněný s jediným WRC porazil zbytek startovního pole a vyhrál Rallye Pačejov

Karel Trněný s bezkonkurenční Škodou Octavie WRC vyhrál v sobotu pátý závod domácího mistrovství - Rallye Agropa Pačejov na Klatovsku. Zároveň je púřed posledními  dvěma podniky  šampionátu opět blíž titulu republikového šampiona ve sprintrallye.

Druhé místo obsadil Zdeněk Vlček a třetí byl Petr Hozák, oba jezdí s lancery.

Karel Trněný, který jako jediný jezdí v současnosti se speciálem WRC, vyhrál sedm z osmi rychlostních zkoušek, ale druhého Zdeňka Vlčka porazil jen o 28 sekund. Vlček však podobně jako nedávno v Tišnově, jelikož je prioritním jezdcem FAS AČR, do seriálu MČR ve sprintrallye podle jeho pravidel neboduje. Takže místo něj jeho body brali další jezdci, kteří si všichni omísto polepšili.

Čtyřiadvacet bodů si tak připsal Petr Hozák s loňským vozem  Josefa Semeráda, který se zároveň posunul na druhé místo průběžného pořadí za vedoucího Trněného, kterého  už asi bude těžké  dostihnout a předstihnout. Třetí je Viktor Szabó, který na Klatovsku v sobotu v absolutním pořadí dojel jako pátý.

Před Plzeňanem dojel ještě Roman Odložilík s Cliem S 1600, jemuž patřila konečná čtvrtá příčka, a pochvalu si jistě zaslouží  i Jan Sýkora, který se premiérově představil s EVO devítkou.

Šampionát jednodenních sprintrallye bude pokračovat sedmým dílem Rallye Prachatice 18. srpna. Velký mistrák pak pokračuje již o přístím víkendu na Vysočině.

Výsledky - Pačejov:
 1. Trněný, Kulhan (Škoda Octavia WRC) 35:57,0, 2. Z. Vlček, Král (Mitsubishi Lancer EVO IX) -27,9, 3. Hozák, Hršel (Mitsubishi Lancer EVO IX) -31,0, 4. R. Odložilík, P. Odložilík (Renault Clio S1600) -33,1, 5. V. Szabó, Tichý (Mitsubishi Lancer EVO VIII) -42,2, 6. J. Sýkora, Škardová (Mitsubishi Lancer EVO IX) -50,4.

Průběžné pořadí MR Spr 1. Trněný 104 bodů, 2. Hozák 74, 3. V. Szabó 73.