Vyhledávání

Van den Brink přidává na Silk Way další stříbro

Van den Brink přidává na Silk Way další stříbro

Astrakhan – Padesát devět vteřin dělilo severočeský kamion od vítězství na Silk Way Rally. Renault Trucks od MKR Technology s pilotem Martinem van den Brinkem přijel ve 4. etapě opět stříbrný.

Holandský pilot dokazuje, že nebýt smolné technické závady vúvodní etapě na rally Hedvábná stezka, mohl by se opět rvát o celkové pódium. To je nyní díky vysoké penalizaci už prakticky nemožné, ale Harskamper, jak se mu díky jeho domovině přezdívá, svůj boj o dílčí úspěchy nevzdává a ukazuje, jaký se vněm i v jeho speciálu ukrývá potenciál. „Kluci se dnes snažili a chtěli urvat zlato, které by si zasloužili, ale jen těsně to nevyšlo. Když vás od vítězství po čtyřech a půl hodinách nedělí ani minuta, je to trochu knaštvání, ale takhle to tu nikdo nebere. Máme radost. Auto jede perfektně a kluci jsou na písku hodně dobří,“ pochválil posádku roudnický mechanik Daniel Kozlovský.

4. etapu kolem Astrakhanu dlouhou 366 kilometrů vyhrál ruský pilot Dmitry Sotnikov skamazem. Na posledním průjezdném bodě na tří stém kilometru ale Martin van den Brink závod ještě s dvouminutový náskokem vedl. Nakonec se ale musel, byť jen těsně, spokojit se stříbrem. Třetí Shibalov už ztratil přes deset minut.

Na čele závodu je stále Rus Sotnikov a za ním další kvartet jezdců na kamazech. Ruské stroje na domácí půdě silně dominují. „Je samozřejmě těžké bojovat stakovou přesilou, ale je vidět, že se to dá. Je ktomu ale potřeba pořádná porce štěstí, kterému se musí jít naproti. Vnoci jsme proto měnili převodovku. Skončili jsme ráno vpůl osmé a vosm už kamion vyjížděl. Silk Way je prostě tvrdá,“ podotkl Kozlovský.

Letošní ročník se zlomil ve své polovině a zbývají závěrečné tři etapy. Pátá prověrka posádky zavede do Volgogradu. Se svými čtyřmi sty čtyřiceti kilometry jde o nejdelší měřenou speciálu. Technická trať bude velmi tvrdá.

Výsledky – 4. etapa - Astrakhan - Astrakhan (420/366 km):

1. Karginov (Rus) Kamaz 4:28:16

2. van den Brink (Ned) Renault +0:59

3. Shibalov (Rus) Kamaz +10:04

4. Kupriyanov (Rus) Kamaz +13:13

5. Mardeev (Rus) Kamaz +18:17

Celkově:

1. Sotnikov (Rus) Kamaz 15:48:31

2. Karginov (Rus) Kamaz +14:03

3. Mardeev (Rus) Kamaz +23:49

4. Kupriyanov (Rus) Kamaz +41:36

5. Shibalov (Rus) Kamaz +1:13:16

11. van den Brink (Ned) Renault + 215:11:28

 

Fotogalerie

Další fotografie 1 2

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu