Vyhledávání

Van den Brink si k narozeninám nadělil na Silk Way stříbro

Van den Brink si k narozeninám nadělil na Silk Way stříbro

Van den Brink si k narozeninám nadělil na Silk Way stříbro

Astrakhan – Pilot severočeského kamionu zdílny MKR Technology Martin van den Brink se konečně raduje. Ve 3. etapě ruské Silk Way Rally vyskočil na pódium. Tentokrát mu patří stříbrná pozice, kterou si po všech patáliích nadělil ke svým dnešním 48. narozeninám.

Pro tým Mammoet Rallysport a mechanický tým MKR Technology byl druhý závodní den tentokrát ve znamení zcela jiného souboje sčasem. Zatímco další posádky vyjely standardně do 2. etapy, mechanici MKR museli vyměnit celou přední nápravu, aby se Martin van den Brink mohl napojit do druhé části maratonské etapy vElistě. „Nápravu se nám podařilo vyměnit až ve tři ráno, takže hned pak Martin vyjel ke startu 3. etapy. Všechno stihnul a s penalizací pokračuje dál vzávodě,“ sdělil roudnický mechanik Daniel Kozlovský.

3. etapa z Elisty do Astrakhanu měla téměř pět set kilometrů, na kterých bylo 332 měřených. Van den Brinkovi se dařilo a předjížděl jeden kamaz za druhým. Jeden zapadlý svedoucím jezdcem Rusem Sotnikovem dokonce pomáhal vytahovat. „Pořadatelé se ale kvůli špatnému počasí rozhodli etapu od prvního průjezdního bodu zbezpečnostních důvodů zkrátit. Martin je tak dnes druhý. Chtěl si sice nadělit víc, ale nakonec říkal, že stříbro knarozeninám také není špatné. Vtýmu je tedy nálada stále dobrá,“ popsal situaci v Rusku Kozlovský.

Etapu nakonec vyhrál Rus Sotnikov, který je současně i lídrem průběžného hodnocení. Vrámci nadcházející 4. etapy se startem i cílem vAstrakhanu je přichystáno téměř tři sta sedmdesát měřených kilometrů plných záludností a nástrah astrakhanské stepi.

Výsledky – 3. etapa – Elista-Astrakhan (486/332 km)– zkráceno:

1. Sotnikov (Rus) Kamaz 3:25:47

2. Van Den Brink (Ned) Renault + 5:57

3. Mardeev (Rus) Kamaz +6:38

4. Kupriyanov (Rus) Kamaz + 15:07

5. T. Sugawara (Jpn) Hino +18:11

Celkově:

1. Sotnikov (Rus) Kamaz 10:59:20

2. Mardeev (Rus) Kamaz +26:27

3. Karginov (Rus) Kamaz + 34:58

4. Kupriyanov (Rus) Kamaz +49:18

5. Shibalov (Rus) Kamaz +1:24:07

9. Van Den Brink (Ned) Renault + 215:31:24

 

Fotogalerie

Další fotografie 1 2

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu