Ve druhé etapě přišly tři defekty

Icht – Neuvěřitelné tři defekty zabrzdily holandsko-českou posádku ve 2. etapě Rally Libya. Kamion z dílny MKR Technology proto dojel „až“ šestý, přestože byl několikrát ve vedení.

„Byla to neskutečná smůla a dá se říci, že tentokrát prostě štěstí nestálo na naší straně. Etapa byla hodně kamenitá a bohužel jsme třikrát o kámen pneumatiku prorazili. Ztratili jsme tím opravdu hodně času. Jinak bychom mohli být spokojeni, protože kamion jede hodně rychle a mohli bychom etapu vyhrát. V rallye soutěžích, ale člověk potřebuje notnou dávku štěstí, takže uvidíme kolik jí budeme mít v dalších etapách,“ shrnul druhý den Mario Kress, šéf konstruktérského týmu MKR Technology.

Teprve ve druhé etapě se závodilo opravdu naostro. První závodní den pořadatelé skrečovali kvůli chybě v nastavení systému GPS, takže právě druhá etapa přinesla první výsledky. Martin van den Brink s palubním mechanikem Danielem Kozlovským vyjížděli do etapu z prvního místa. Na velmi úzké a technické trati je ale postupně zastavily tři defekty. Cílem nakonec posádka projela na šesté pozici s více než hodinovou ztrátou na vítězného Jose Sminka.

Ve třetí etapě z Icht do Mhamid na závdoníky čeká 415 kilometrů.

Výsledky Truck – 2. Etapa/Generall: 1. Smink (Ginaf) 7:20:30, 2. Schoones (DAF) 7:25:30, 3. Jacinto (MAN) 8:04:10, 4. Verheyden (DAF) 8:11:26, 5. Bouwens (Iveco) 8:14:55, 6. Van den Brink (Renault) 8:30:40.