Vyhledávání

Ve třetí etapě Rallye Monte Carlo si Martin Rada s Jaroslavem Jugasem upevnili vedení ve třídě 8

Ve třetí etapě Rallye Monte Carlo si Martin Rada s Jaroslavem Jugasem upevnili vedení ve třídě 8

Martin Rada: Klasické Monte bylo zpět

Ve třetí etapě Rallye Monte Carlo si posádka Agrotec racing teamu Martin Rada - Jaroslav Jugas upevnila vedení ve třídě 8, celkově figuruje na 43. místě.

Když Martin Rada po druhé etapě hořekoval nad panujícími podmínkami, určitě netušil, co ho bude čekat ve třetí etapě slavné soutěže. RZ11 a 12 se staly opravdu těžkou zkouškou schopností všech posádek. O to více těší 29. čas české dvojice v RZ12, kdy za sebou nechali třeba rychlé produkční mitsubishi Kosciuzska či domácího Fraue.

Průběh třetího dne byl nesmírně zajímavý. Měli jsme informace o nevlídných podmínkách na tratích dopolední sekce, proto jsme na alfu obuli mokré pneumatiky s hlubokým vzorkem. Řada konkurentů jela intermédia, ale brzy se ukázalo, že se naše volba vyplatila. Na startu v St. Jean en Royans hodně pršelo, následně se objevila mlha a na vrcholcích to hodně klouzalo.

Na následujícím dvanáctém testu byla situace ještě horší. Věděli jsme o zbytcích ledu ve druhé polovině vložky, takže jsme před startem nazuli dvě pneumatiky s hrotem s rezervy na přední nápravu. Opět jsme tím neprohloupili, neboť v průběhu testu se vystřídala břečka, sníh, mlha a závěr byl totálně na ledu. Určitě to byla nejnáročnější část dosavadního průběhu soutěže,“ popsal Martin Rada.

Ještě před příjezdem do Monte Carla čekala Martina Radu s Jaroslavem Jugasem ´přejezdová erzeta´ s cílem v Eygalayes. „Bohužel podmínky se vrátily do režimu – sucho. Jeli jsme měkký slick a test jsme s vidinou následného 250 km dlouhého přejezdu do Monaka projeli bez maximálního rizika,“ přiznal hustopečský jezdec.

Nyní nás čekají dva průjezdy kultovními zkouška přes Col de Turini a do Luceramu. Moc se na ně těším, ale zároveň z nich mám velký respekt. Stále je to 80 náročných kilometrů. Také bude záležet, jaké budou panovat na trati podmínky. Přesto věřím, že v závěru soutěže se nepřipravíme o doposud solidní výsledek,“ uzavřel Martin Rada.

 

PR

 

Fotogalerie

Martin Rada na Rallye Monte Carlo 2012

foto týmu

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu