VW na novodobém Dakaru odstartovalo novou éru triumfem Sainze

VW na novodobém Dakaru odstartovalo novou éru triumfem SainzeCentral Europe Rally 2008

Volkswagen startuje novou éru triumfem Sainze

Praha, 28. dubna 2008 – Celkové vítězství Carlose Sainze, třetí místo pro Dietera Deppinga a sedm vítězství v sedmi etapách: Volkswagen odstartoval novou éru cross-country závodů na „Central Europe Rally“ v Maďarsku a Rumunsku pozoruhodným výkonem!

K předchozím čtyřem vyhraným etapám na nové rallye pořádané organizátory slavného Dakarského závodu přidala dvojice továrního týmu Volkswagen Carlos Sainz / Michel Périn také vítězství v poslední sedmé, a odsunula Stéphana Peterhansela s Mitsubishi na celkové druhé místo s odstupem 2 minut a jedné vteřiny.

Třetí místo v celkovém pořadí získala ve svém závodním debutu v Race Touaregu 2 s inovovaným motorem TDI dvojice Dieter Depping / Timo Gottschalk.

Na více než 1 000 kilometrech rychlostních zkoušek a na celkové délce rallye, která činila okolo 2 600 kilometrů a podobala se úvodním etapám Dakaru z minulých let, vyhrál Volkswagen všech sedm etap a zůstal tak neporažen. Poslední 155 kilometrů dlouhá etapa nabídla rozuzlení napínavého souboje o celkové vítězství mezi Carlosem Sainzem a Stéphanem Peterhanselem, které oddělovaly pouhé vteřiny. Boj o třetí místo mezi Dieterem Deppingem a Lucem Alphandem se pohyboval také v řádu vteřin, s konečným rozdílem 54 sekund ve prospěch továrního jezdce týmu Volkswagen.

Třetí Race Touareg 2, který byl stále v závodě, ukořistil také skvělé umístění: Carlos Sousa a Andreas Schulz ze soukromého týmu Lagos dokončili Central Europe Rally na celkovém pátém místě. Pro dvě posádky továrního týmu Volkswagen Mark Miller / Ralph Pitchford a Giniel de Villiers / Dirk von Zitzewitz nicméně skončila rallye předčasně poté, co havarovali v první, resp. v páté etapě.

Race Touareg s agregátem 2.5 TDI disponujícím výkonem 280 koňských sil dosáhl na Central Europe Rally osmého celkového vítězství z 22 cross-country závodů, kterých se od roku 2004 zúčastnil. Vůz má navíc na kontě 68 etapových vítězství a 55 dní ve vedení některého ze závodů.

Kris Nissen (ředitel Volkswagen Motorsport)

“Central Europe Rally byla nejtěžším a nejnapínavějším závodem, který jsme doposud absolvovali. Je výbornou reklamou rallyeovému sportu a dobrým začátkem nové éry.

S celkovým umístěním na prvním, třetím a pátém místě jsme více než spokojeni. Tato umístění ukazují potenciál našeho speciálu Volkswagen Race Touareg a také fakt, že jsme byli perfektně připraveni na letošní Dakar jakožto vážní uchazeči o vítězství.“

Carlos Sainz, 1. místo celkově
“Jsem neuvěřitelně šťastný, že se nám podařilo vyhrát. Získat zpět více než osm minut, které jsem ztratil ve druhé etapě, byla v takto vyrovnaném startovním poli těžká práce. Takové výkony jsou možné pouze díky perfektní týmové práci.

Musím z celého srdce poděkovat týmu Volkswagen Motorsport, svým mechanikům a zejména a přednostně svému spolujezdci Michelu Périnovi. Společnou prací jsme dosáhli vynikajícího výsledku.“