Východoslovenská Rallye Košice je v cíli.

Bankov vyhral Drotár

Prvú rýchlostnú skúšku, RS Bankov vyhrala posádka Drotár, Bánoci na vozidle Škoda Octavia WRC. Druhú priečku vybojoval Grzyb na vozidle Fiat Grande Punto S2000. tretí skončil Csehalmi na Mitsubishi Lancer EVO IX a štvrtý Béreš jr. na rovnakom vozidle ako Gzyb.
Do súťaže neodštartoval Mikulaštík (št.č.10) na Subaru Impreza N14.

Ružín sadol Cserhalmimu

Najrýchlejší na druhej rýchlostnej skúške bol Cserhalmi s Krajňákom, pred Bérešom a Dotárom.
Do RS kvôli technickým problémom neodštartovali Florek s Ulrichom (št. č. 16), ako aj Csente s Bacigálom (št. č. 12). Na RS mal technické problémy Grzyb (št. č. 5), ktorý stratil na tejto rýchlostnej skúške vyše minúty. Ďalším smoliarom bol Gavlák (št. č. 4), ktorý na defekte stratil takmer pol minúty. V súťaži taktiež skončil po havárii Kupec (št. č. 22), našťastie pre posádku bez zranení.

Mestský okruh bez prekvapení

Divácky zaujímavá mestská rýchlostná skúška na ktorú sa prišliel pozrieť značný počet divákov nepriniesla žiadne prekvapenie, ale ani zmeny v poradí. Najrýchlejší čas zajazdil Drotár na vozidle Škoda Octavia WRC, pred Bérešom jr. na vozidle Fiat Grande Punto S2000 a Cserhalmim na Mitsubishi Lancer EVO IX. Štvrté miesto obsadil Grzyb, ktorému v servise pred touto rýchlostnou skúškou vymenili pokazené servo a na piatom mieste sa umiestnil Tomáš Ondrej.

Odstúpili:
Baracskai (št. č. 18) odovzdal jazdný výkaz po RS
Stoklas (št. č. 55) odstupuje z technických príčin pred RS

Drotár odstupuje

Predposledná rýchlostná skúška prvého dňa na 34.TEMPUS RALLY KOŠICE znamenala stop pre posádku Drotár, Bánoci na vozidle Škoda Octavia WRC. Posádka odstúpila pre technické problémy ich vozidla. Túto rýchlostnú skúšku vyhral Grzyb pred Cserhalmim a Bérešom.

Na tejto rýchlostnej skúške taktiež odstúpil pre technické problémy Maďar Hankó súťažiaci na vozidle Mitsubishi Lancer EVO IX pre technické problémy. Ďalší diel smoly si opäť vybral Gavlák, ktorý stratil po defekte, v tomto prípade však len 6 sekúnd.

Grzyb vyhral poslednú RS prvého dňa

Na poslednej rýchlostnej skúške prvého dňa 34.TEMPUS RALLY KOŠICE si urobil radosť Grzyb, ktorý ju vyhral o 3,9 sekundy pred Orsákom. Za ním sa na treťom mieste umiestnil prvý jazdec priebežného poradia Béreš jr.

Po piatich rýchlostných skúškach prvého dňa je na čele posádka Jozef Béreš jr. – Róbert Mǖller na vozidle Fiat Grande Punto S2000, pred dvojicou Cserhalmi, Omelka, na tretej priečke prenocujú Orsák s Vajíkom. Štvrté miesto obsadil dnešný defektový smoliar Gavlák s Hůlkom, všetci na identických vozidlách Mitsubishi Lancer EVO IX. Až piata priečka ostala na Grzyba s Mazurom, ktorých v druhej rýchlostnej skúške potrápilo nefunkčné servo.

Poradie po RS 5:

1. Béreš – Műller - FIAT Grande Punto 00:28:00.3
2. Cserhalmi – Omelka - Mitsubishi Lancer Evo IX + 11.0.

Orsák po havárii odstupuje

Na prvej rýchlostnej skúške druhého dňa 34.TEMPUS RALLY KOŠICE havaralovala posádka Orsák – Vajík (št. č. 3) na vozidle Mitsubishi Lancer Evo IX. Posádka bola prevezená na ošetrenie do nemocnice. Ostatným posádkam bol nariadený voľný prejazd.

Najrýchlejší na tejto rýchlostnej skúške bol Cserhalmi pred Bérešom jr. a Grzybom.

Grzyb vyhral RS Banské

Štart rýchlostnej skúšky Banské bol posunutý o 9 minút. Vyhral ju Grzyb pred Bérešom jr. a Cserhalmim.
V celkovom poradí vedie Béreš jr. o 16, 8 sekundy pred Cserhalmim a Gavlákom, ktorý je na treťom mieste. Tu môžeme očakávať ešte tvrdý boj, keďže Grzyb je za Gavlákom so stratou len 8,7 sekundy.

Červenica pre Cserhalmiho

Druhý prejazd rýchlostnou skúškou Červenica najlepšie vyšiel Cserhalmimu, ktorý vyhral pred Bérešom jr. o 0,6 sekundy. Len o 0,1 sekundy za ním došiel Grzyb. Štvrtý skončil Gavlák a piaty Melichárek.
Pred RS odstúpil Veszprémi a v RS Lipták obaja technická porucha.
V predchádzajúcej RS odstúpili : Podhájecký, Juhász, Hošťák, Keszi a Danielis – všetci technická porucha.

Mestský okruh ovládol Béreš

Štartové pole sa po štyroch dopoludňajších rýchlostných skúškach, ktoré boli v okolí Košíc presťahovalo priamo do mesta. Tu odštartoval divácky atraktívny mestský okruh. Najrýchlejší pred záplavou divákov bol aktuálny líder súťaže Jozef Béreš jr.. Len s pol sekundovou stratou za ním skončil Grzyb a tretie miesto ostalo pre Gavláka, ktorý za Grzybom zaostal len o jednu desatinku sekundy. Štvrtý Cserhalmi 2,3 sekundy a piaty Homola 6,1 sekundy.

Grzyb vyhráva predposlednú RS

Predposlednú rýchlostnú skúšku RS Červenica vyhral Grzyb o 2,2 sekundy pred Bérešom jr. a tretím časom sa prezentoval so stratou 4,7 sekundy Cserhalmi. Pekne v tejto RS zajazdil Ballay, ktorý skončil štvrtý.
Pred štartom RS odstúpil Szenderák kvôli techniskej poruche.

Víťazstvo Gavláka v závere

Peter Gavlák si v záverečnej rýchlostnej skúške nadelil radosť z víťazstva. Na druhom mieste sa umiestnil jeho tímový kolega Tibor Cserhalmi a na treťom Béreš. V tejto RS opäť štvrtým miestom zažiaril Tomáš Ondrej
S problémami v rýchlostnej skúške zápasil Melichárek, ktorý zaznamenal stratu takmer desať minút.

Všetky ostatné informácie nielen o súťaži 34.TEMPUS RALLY KOŠICE sa dozviete na webovej stránke seriálu TEMPUS RALLY 2008 – majstrovstvá Slovenska www.tempusrally.sk.