Vyhledávání

Bruno Senna obdržel v Praze lahev zlaté slivovice a uvedl dokument o svém strýci

Bruno Senna obdržel v Praze lahev zlaté slivovice a uvedl dokument o svém strýci
 
   BRUNO SENNA A PIRELLI UVEDLI V PRAZE DOKUMENT O STRÝCI AYRTONOVI
 
 
Praha, 14.prosince 2011 – Byl to krátký, ale hektický den. Bruno Senna, letošní pilot formule 1 týmu Lotus Renault GP, zavítal pod záštitou dodavatele pneumatik Pirelli do Prahy, aby zde uvedl veleúspěšný dokumentární snímek o svém strýci Ayrtonu Sennovi. Jednalo se o jedinou kino-projekci filmu v České republice. Snímek je velmi pozitivně hodnocen jak odbornou tak laickou veřejností.
 
Hned z letiště, kam po příletu z britského Heathrow dorazil v úterý dopoledne, zamířil Bruno s doprovodným týmem na Barrandov, aby se v zázemí televize Nova přesvědčil o tom, jak jsou zprostředkovávány televizní přenosy z velkých cen formule 1. Potkal se také s ředitelem Novy Janem Andruškem, který má v plánu navštívit příští Velkou cenu Singapuru. Bruno Senna darem obdržel lahev zlaté slivovice z roku 1894.
 
Odpoledne již byla v sále multikina ve Slovanském domě připravena tisková konference. Došlo pochopitelně na diskuzi nejen na téma samotného filmu, ale také na debaty kolem pneumatik Pirelli, které jsou obecně uznávány za největšího strůjce atraktivity letošních velkých cen.

„Příští rok to bude ještě zajímavější,“ řekl například Bruno. „Pirelli chystá ještě lepší pneumatiky pro příští sezonu, takže se můžeme těšit na divočejší a bláznivější strategie během závodů.“

K filmu samotnému, jehož unikátní projekci v České republice zajistila právě společnost Pirelli, Bruno Senna řekl: "Asi vás to překvapí, ale dosud jsem ho viděl jen jednou, loni při premiéře v Brazílii. Musím složit poklonu tvůrcům. Ze stovek hodin záběrů se jim podařilo sestříhat 105 napínavých minut, které když skončí, divák by chtěl sledovat ještě dál. Je to zážitek pro lidi, kteří Ayrtona znali, ale i pro ty, které závodění až tak moc nezajímá.“

 
A bylo tomu skutečně tak. Ať už šlo o dramatické a zvučně vytříbené scény ze závodní trati, nebo filozofických rozvah o Ayrtonově chápání soukromého i závodního života, do posledního místa zaplněný sál po celý film ani nedutal a po jeho skončení jej odměnil potleskem.
 
Následovala autogramiáda, která byla jen další příležitostí přesvědčit fanoušky, jak přátelský a přirozený Bruno Senna je. Po zhlédnutí filmu o jeho charismatickém strýci to ale možná překvapí o to méně. Dlouhé zástupy lidí, mezi které se díky Pirelli dostaly také početné řady běžných fanoušků formule 1, pak trpělivě čekaly na podpis fotografie nebo oblíbené publikace. Jeden z malých fanoušků, který ještě nemohl rozumět českým titulkům během filmu, podle slov jeho maminky „přečkal film v angličtině jen díky tomu, aby se mohl s Brunem vyfotit, a kdyby se to nepovedlo, pravděpodobně by to nepřežil“.
 
Povedlo, a nejen jemu. Bruno vyhověl úplně všem a dodal: „I když přesně ještě nevím, kde budu příští rok, už se těším na to, až se zase setkáme.“
 
A třeba už na začátku nové sezony formule 1. Na jaře má totiž Senna v úmyslu navštívit Českou republiku znovu. A pokud bude přát trochu štěstí, uvidíme jej také v rámci samotných velkých cen, které, jak Senna sám řekl, budou díky Pirelli ještě napínavější.
 
  
 
***
 
 
 
Pirelli Tyre Press Office
 
 
 
 

Fotogalerie

Pokračovatel odkazu, Bruno Senna, v Praze

13. prosince 2011, foto pořadatelů akce

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu