Vyhledávání

Třetí díl televizní Autoškoly národa opět otestuje znalosti řidičů !!

Třetí díl Autoškoly národa opět otestuje znalosti řidičů, hlavním tématem bude ekonomická jízda

Praha, 26. září 2011 – Veřejnost se může těšit na již třetí pokračování úspěšného televizního pořadu Autoškola národa. Další díl projektu, který si klade za cíl zvyšování znalostí řidičů a snižování dopravní nehodovosti, odvysílá Česká televize v přímém přenosu v sobotu 15. října od 20:00 hodin na programu ČT1. Scénář slibuje opravdu zajímavou atmosféru - soutěžícími skupinami totiž tentokrát budou řidiči z Čech a řidiči z Moravy. Chybět nebudou ani populární osobnosti. Jeden z televizních diváků vyhraje osobní automobil Ford C-MAX.

Projekt je realizován pod záštitou a s podporou ministerstva dopravy, BESIP a Policie ČR. Přinese odpověď na to, jak se vyvíjí „řidičská gramotnost“, umožňuje totiž jedinečný masový průzkum řidičského chování. Třetí série Autoškoly národa se bude od předchozích dílů lišit hlavně tím, že bude prvním velkým celonárodním testem dopravních pravidel od letošního srpna, kdy došlo k zásadní legislativní úpravě bodového systému a pokut pro řidiče. Pokud se diváci zapojí do hlasování a pošlou své odpovědi pomocí SMS, budou hodnoceni již podle nových pravidel. Na přípravě soutěžních otázek se podílel přední český expert na dopravní právo JUDr. Jan Kněžínek společně s odborníky z BESIP a dopravní policie. Samotné testování bude mít podobu 3D animací reálných dopravních situací a bude rozděleno do tří soutěžních bloků po pěti otázkách. Diváci mohou vybírat vždy ze tří možností, přičemž jen jedna bude správná. Soutěžící například čekají otázky týkající se jízdy křižovatkou, přednosti v jízdě pro tramvaje, způsobu jízdy v připojovacím pruhu na dálnici či řízení provozu na křižovatce policistou.

Pořad bude moderovat tradiční sehraná dvojice Lucie Výborná a Aleš Háma. Do čela soutěžních skupin se postaví známí herci. Řidiče z Moravy budou reprezentovat Jitka Schneiderová s Pavlem Zedníčkem, patronem řidičů z Čech se stanou Jana Boušková a Miloš Knorr. Zatímco v minulém kole proti sobě stály skupiny žen a mužů, tentokrát bude na konci soutěže jasné, zda v testu znalostí pravidel silničního provozu obstojí lépe řidiči z Čech, anebo Moravané.

Součástí vysílání budou i tentokrát ukázky praktické jízdy. Natáčely se na Polygonu v Jihlavě pod dohledem školitele bezpečné jízdy Jiřího Patery a jsou zaměřeny na úspornou jízdu. „Diváci se kupříkladu dozvědí, jaký vliv má na spotřebu paliva předvídavá a defenzivní jízda, zatížení vozidla, správně nahuštěné pneumatiky či náklad na střeše,“ upřesňuje autor projektu Pavel Buršík.

První dva díly Autoškoly národa byly k vidění na televizních obrazovkách v srpnu 2010 a v únoru 2011 a setkaly se u veřejnosti s velkou sledovaností a mimořádným ohlasem. Poslední díl zhlédlo bezmála 900 tisíc televizních diváků, což odpovídá srovnatelné sledovanosti s ostatními celovečerními pořady. Z následného průzkumu veřejného mínění vyplynulo, že pořad sledovali především diváci s vysokoškolským a středoškolským vzděláním. Celých 90 % oslovených respondentů uvedlo, že projekt považuje za prospěšný.

Stejného názoru je i Karel Loprais, zmocněnec ministra dopravy pro oblast bezpečnosti silničního provozu. „Víme, že projekty tohoto typu reálně zvyšují znalosti pravidel provozu, povědomí o významu bezpečné jízdy, snižují dopravní nehodovost i počty zraněných a usmrcených v silničním provozu. Proto projekt Autoškola národa dlouhodobě podporujeme,“ dodává Karel Loprais.

„Považujeme za velmi smysluplné připomínat řidičům pravidla silničního provozu a důležitost bezpečného chování v silničním provozu. Pokud vím, projekt Autoškola národa je unikátem, který v ostatních zemích nemá srovnání. Naše podpora je samozřejmá, protože cíl máme všichni stejný – aby policie musela šetřit co nejméně dopravních nehod a aby se co nejvíce účastníků silničního provozu vrátilo ze svých cest v pořádku,“ doplňuje náměstek policejního prezidenta pro vnější službu Vladislav Husák.

Projekt Autoškola národa je z podstatné části financován privátními firmami. „Těší nás, že si smysluplnost projektu uvědomují i společnosti, které se na českém automobilovém trhu pohybují, a oslovují tak velké množství českých řidičů. Bez nich bychom pořad realizovat nemohli. Partnery projektu jsou Ford Motor Company, s.r.o., Shell, a.s., Trido, s.r.o., Barum Continental, s.r.o. a další,“ upřesňuje Pavel Buršík.

Další informace:
www.autoskolanaroda.cz  


Hlavní organizátor akce:
Aimon s. r. o.
V Pláni 58/32
142 00 Praha 4
PR

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu