Vyhledávání

Autonovinky

5 věcí, které byste měli vědět o nových symbolech pro paliva na čerpacích stanicích

30.8.2018 - Od října by mělo být na všech čerpacích stanicích v Česku i v celé EU nové jednotné značení pohonných hmot. Smyslem je zpřehlednit stále se rozšiřující nabídku různých paliv, ale též předcházet jejich možným záměnám. V zahraničí mohou být totiž místní názvy benzínu a nafty někdy matoucí. Nové symboly jsou na první pohled jednoduché. Motoristé by ale měli dobře pochopit logiku značení, aby přesně věděli, po které tankovací pistoli v budoucnu sáhnout.

Senát potvrdil nelegálnost stáčení tachometrů, včetně půlmilionové pokuty

30.8.2018 - Po téměř patnácti letech, kdy se v tuzemsku začalo poprvé veřejně hovořit o problematice přetáčení tachometrů, dnes Senát odsouhlasil novelu zákona, který obsahuje zákaz manipulace se stavem najetých kilometrů pod pokutou půl milionu korun. Pokud novelu zákona 56/2001 Sb. podepíše prezident Miloš Zeman, bude v České republice stáčení tachometrů zákonem zakázáno už za necelé dva měsíce. Síť AAA AUTO vidí v této legislativní změně obrovský krok dopředu v boji s podvodnými prodejci zmanipulovaných ojetin, které pocházejí převážně z dovozu.

Hyundai podporuje lepší budoucnost pro saúdské ženy kampaní #WhatsNext

Hyundai podporuje lepší budoucnost pro saúdské ženy kampaní #WhatsNext2.8.2018 - Společnost Hyundai Motor Company dnes oznámila spuštění kampaně a zážitkového zákaznického programu zaměřeného přímo na řidičky v Saúdské Arábii, které mohou nyní usedat za volant díky zrušení mnoho desetiletí trvajícího zákazu řízení pro ženy.

Přijíždí Hyundai Kona v limitované edici Iron Man

Přijíždí Hyundai Kona v limitované edici Iron Man30.7.2018 - „Moje brnění je manévrovatelné, rychlé a hodně zábavné na večírcích“ – Tony Stark. Ve Starkově stylu odhalil Hyundai v první den konání akce San Diego Comic-Con 2018 speciální edici SUV Kona, inspirovanou Iron Manem. Kona Iron Man Edition byla středem pozornosti v expozici produkční společnosti Marvel (ta je také jedním z nejvýznamnějších amerických komiksových vydavatelství) díky stylistickým prvkům v interiéru a exteriéru, které se velmi podobají dynamickému obleku Iron Mana. Kona Iron Man Edition bude nabízena zákazníkům v limitované edici.

Hyundai uzavřel partnerství s fotbalovým klubem AS Řím

Hyundai uzavřel partnerství s fotbalovým klubem AS Řím24.7.2018 - Hyundai Motor oznámil uzavření mnohaletého partnerství s fotbalovým klubem AS Řím. Na jeho základě se stane globálním automobilovým partnerem tohoto významného italského klubu. Od příští sezony až do roku 2021 bude logo značky Hyundai zdobit zadní stranu slavných červeno-zlatých dresů ve všech domácích soutěžích.

I bez rezervy se lze vypořádat s defektem, a ušetřit tak až 80 litrů místa

I bez rezervy se lze vypořádat s defektem, a ušetřit tak až 80 litrů místa24.7.2018 - Continental představuje tři technologie, které umožňují u vybraných vozů využít k balení věcí na dovolenou i prostor pro rezervu. Tím se zvýší objem zavazadlového prostoru až o 80 litrů. Podle aktuálního znění vyhlášky 341/2014 Sb. už nemusí být většina moderních automobilů vybavena zvedákem, klíčem na matice a náhradním kolem, namísto toho stačí pláště se speciální konstrukcí umožňující nouzové dojetí po defektu, nebo sada na opravu pneumatik. To splňují jak pneumatiky s technologiemi ContiSeal a SSR RunFlat, tak i set ContiMobilityKit. Pro všechna řešení je povinné nebo doporučené mít ve voze systém sledování tlaku v pneumatikách.

Taktické obranné vozidlo 4x4 GERLACH se uchází o první tendr

18.7.2018 - Nové taktické obranné vozidlo 4x4 s názvem GERLACH z dílny společnosti Zetor Engineering Slovakia je mezi osmicí uchazečů o tendr slovenské armády. Projekt nabízí novou úroveň obrany, modularity, mobility a komfortu pro nejrůznější typy nasazení. Společnost dnes vozidlo představila v oficiálním videu.

6 tipů, na co si dát pozor při tankování v tuzemsku i v zahraničí

18.7.2018 - Tankování paliva je běžná rutinní záležitost. Přesto je třeba se mít v některých situacích na pozoru. Dlouhodobé tankování paliva pochybné kvality by se mohlo podepsat na kondici vašeho vozu. Požití, a především vdechnutí paliva pak může mít vážný dopad na vaše zdraví. Nesnažte se plnit nádrž až po okraj, i v dnešní době vám může přetéct. Některé pumpy na jih od našich hranic uvádějí cenu paliva až na výdejním stojanu po sejmutí tankovací pistole.

Limitovaná edice T High Renault Sport Racing

Limitovaná edice T High Renault Sport Racing12.7.2018 - Značky Renault Trucks a Renault Sport Racing spojily své know-how a zkušenosti při tvorbě modelu T High Renault Sport Racing. Tato limitovaná edice v odstínu žluté Sirius, ikonické barvě stáje F1 Renault Sport Racing team, je na trhu dostupná v omezeném počtu 100 vozidel.

Povinná třetí registrační značka na nosiči kol? Mýtus!

Povinná třetí registrační značka na nosiči kol? Mýtus!25.6.2018 - Blíží se čas dovolených, řada motoristů vyrazí na cesty se stále oblíbenějšími nosiči kol instalovanými na tažné zařízení. Mezi motoristickou veřejností se rozšířil mýtus, že pokud je na zádi vozidla umístěn nosič jízdních kol, musí být na něm povinně třetí registrační značka. „Možnost požádat o další tabulku registrační značky přinesla novela zákona od ledna 2016. Ta ale v žádném případě nezakládá povinnost pořizovat si na nosné zařízení třetí značku,“vysvětlil Libor Budina, manažer Road Safety Autoklubu ČR.

Stránka 1 2 3 4 96 ...97
Bookmark and Share