Vyhledávání

Dakar posádky nešetří, kamiony MKR se i po 3. etapě drží desítky

Dakar posádky nešetří, kamiony MKR se i po 3. etapě drží desítky

San Juan De Marcona – Pořadatelé se toho nebojí. Letošní Rally Dakar je už od prvních etap mimořádně těžká. Ani 3. etapa posádky nijak nešetřila - vozy v kotrmelcích i předčasné konce byly zcela běžným jevem. Trojice severočeských kamionů z dílny MKR Technology ale přijela v elitní desítce - Van Kasteren sedmý, Huzink osmý a hned za ním Martin van den Brink sroudnickým palubním mechanikem Kozlovským.

„Je to fakt masakr. Tohle je skutečný Dakar. Písek je hodně měkký, auta se jednoduše boří a duny jsou navíc hodně prudké a táhlé ktomu, což je hrozná kombinace. Zakufrujete ani nevíte jak. Řada kamionů měla problém se přes duny vyšplhat,“ komentoval situaci po 3. etapě Daniel Kozlovský, roudnický palubní mechanik kamionu Renault Trucks sčíslem 506.

Kozlovského posádce svan den Brinkem patřila devátá pozice. Do cíle po téměř třech stech měřených kilometrech projela se ztrátou tři čtvrtě hodiny na vítězného Argentince Villagru na Iveku. O pět minut a jednu pozici lépe etapu zdolal další zpilotům krotící severočeský speciál - Gerd Huzink ztýmu Riwald Dakar. Nejrychlejší ztrojice „židovických“ renaultů byl ale nováček Janus van Kasterenem, když do cílového San Juan de Marcona dojel sedmý klasifikovaný sodstupem čtyřiceti minut na vítězného Argentince. „Je hrozné sledovat vjakém stavu se mnozí vrací do bivaku. Všichni jsou neuvěřitelně zničení a to je teprve třetí závodní den. Dalších jedenáct je ještě před námi, takže stále se může v pořadí cokoli změnit. Jsem rád, že na drobná zakufrování vdunách nebo defekty pneumatik se nám jakékoli další problémy vyhýbají a všichni si přejeme, aby to tak pokračovalo. Janus dnes ale odvedl skvělou práci,“ podotkl Mario Kress, hlavní konstruktér severočeských speciálů Renault Trucks a autor projektu MKR Adventure.

Po třetí etapě o celkové délce přes pět set kilometrů se na čele drží Rus Nikolajev na Kamazu, za kterého se dostal vítěz etapy Villagra. Martin van den Brink se s Kozlovským drží na šesté pozici, jedenáctá patří týmovému parťákovi zMammoet Rallysport Janusi van Kasterenovi a čtrnáctá Gerdu Huzinkovi.

Také nadcházející 4. etapa bude mimořádně náročná. Opět ji z více než poloviny bude tvořit písek a duny. Zcelkových 444 km tvoří úvodních 330 měřenou speciálu. Posádky se navíc znulové nadmořské výšky dostanou brzy až do dvou tisíc metrů. Start i cíl je ve městě San Juan de Marcona.

Výsledky – 3. etapa – Pisco – San Juan De Marcona (296 km)

1. Villagra (Arg) Iveco 3:56:37

2. Nikolaev (Rus) Kamaz +0:35

3. Mardeev (Rus) Kamaz +4:09

4. Macík (Cze) Liaz +13:18

5. Vishneuski (Blr) Maz +24:27

7. van Kasteren (Ned) Renault Trucks +40:15

8. Huzink (Ned) Renault Trucks +41:03

9. van den Brink (Ned) Renault Trucks +46:37

Celkově:

1. Nikolaev (Rus) Kamaz 7:47:19

2. Villagra (Arg) Iveco +8:58

3. Vishneuski (Blr) Maz +52:34

4. Viazovich (Blr) Maz +53:32

5. Macík (Cze) Liaz +1:01:24

6. van den Brink (Ned) Renault Trucks +1:13:42

11. van Kasteren (Ned) Renault Trucks +1:57:15

14. Huzink (Ned) Renault Trucks +2:34:41

 

Fotogalerie

Další fotografie 1 2 3 4

Vaše komentáře

Bookmark and Share