Vyhledávání

Kozlovský ve 2. etapě Dakaru trpěl jako nikdy

Kozlovský ve 2. etapě Dakaru trpěl jako nikdy

Pisco – Velmi těžká etapa přišla na program jubilejního 40. ročníku Rally Dakar hned ve druhém dnu. Písečná trasa dala zabrat celému startovnímu poli a někteří ji dokonce označili za nejhorší, jakou kdy zažili, což také potvrzovalo i množství nehod. Kamiony severočeské stáje si sní ale poradily úspěšně. Nejlepší Renault Trucks spilotem van den Brinkem a roudnickým mechanikem Kozlovským projel na osmé pozici.

„Na půl hodiny jsme se zasekli v dunách. Pro mě to byla opravdu nejhorší etapa vživotě. Bylo mi strašně špatně, žaludek jsem měl všude, jak to skákalo. Podklad byl totiž hrozně nestabilní, auto se náhle hrozně propadalo. Byla to divoká etapa a pro mě byl průjezd cílem vymodlený. To, že jsem se nepozvracel, byl spíš zázrak,“ oddechl si v cíli Daniel Kozlovský, palubní mechanik kamionu sčíslem 506.

Kozlovský spilotem Martinem van den Brinkem ztýmu Mammoet Rallysport zaostal na osmé příčce za vítězným Rusem Nikolajevem o necelých osmadvacet minut. „Zasekli jsme se opravdu jen v dunách, takže za nás určitě spokojenost. Jsme na začátku a nemá smysl si z takové ztráty dělat hlavu. Auto je rychlé a spolehlivé a všichni věříme, že to tak i zůstane,“ podotkl Kozlovský.

Týmový parťák ze stáje Mammoet Janus van Kasteren přijel s židovickým kamionem na třinácté příčce s hodinovou ztrátou. Etapa pak solidně potrápila třetí severočeský speciál – Gert Huzink do cíle projel šestnáctý stéměř dvouhodinovým odstupem.

Posádky za sebou mají druhý den se startem i cílem vPisku. Měřená část měla téměř dvě stě osmdesát kilometrů. V součtu museli piloti ujet jen o dvanáct kilometrů více. Do čela průběžné klasifikace se tak dostal vítězný Rus Nikolajev. Van den Brink je šestý, van Kasteren třináctý a Huzink šestnáctý se ztrátami podobnými těm ze druhé etapy.

Třetí díl zPiska do San Juan de Marcona měří 504 km, znichž je 296 měřených. Etapa se opět jede převážně na písku a nechybí tentokrát ani prudké výjezdy i sjezdy do kaňonů.

Výsledky – 2. etapa – Pisco – Pisco (267 km)

1. Nikolaev (Rus) Kamaz 3:24:23

2. Villagra (Arg) Iveco +3:25

3. Loprais (Cze) Tatra +6:07

4. Kolomý (Cze) Tatra +11:11

5. van Genugten (Ned) Iveco +20:08

8. van den Brink (Ned) Renault Trucks +27:47

13. van Kasteren (Ned) Renault Trucks +1:08:07

16. Huzink (Ned) Renault Trucks +1:51:18

Celkově:

1. Nikolaev (Rus) Kamaz 3:50:07

2. Loprais (Cze) Tatra +5:38

3. Villagra (Arg) Iveco +9:33

4. Kolomý (Cze) Tatra +13:07

5. van Genugten (Ned) Iveco +20:50

6. van den Brink (Ned) Renault Trucks +27:40

13. van Kasteren (Ned) Renault Trucks +1:17:35

16. Huzink (Ned) Renault Trucks +1:54:13

 

Fotogalerie

Další fotografie 1 2 3 4

Vaše komentáře

Bookmark and Share