Vyhledávání

Martin van den Brink na úvod Dakaru stříbrný

Martin van den Brink na úvod Dakaru stříbrný

Pisco – Naprosto senzačně začal jubilejní 40. ročník Rally Dakar pro severočeský tým MKR Technology. Kamion sholandským pilotem Martinem van den Brinkem a roudnickým mechanikem Danielem Kozlovským si vúvodní etapě přijel pro stříbro. Snáskokem dvou desítek vteřin vyhrál Aleš Loprais.

„Po slavnostním startu vLimě nás čekal nejprve nudný dvě stě padesát kilometrů dlouhý přejezd k měřené speciále. Ta měla jen tři desítky kilometrů, ale o to ostřejší byla. Martinovi to sedlo, takže úvod super,“ sdělil Daniel Kozlovský, palubní mechanik stříbrného kamionu zdílny MKR Technology.

První ze čtrnácti etap vyvedla všechny posádky po slavnostním startu vperuánské Limě do cílového města Pisco. Závěrečné tři desítky měřených kilometrů se přitom jely na písku a posádky se hned rvaly s dunami. Za pětadvacet minut si s nimi nejrychleji poradil český pilot Aleš Loprais. Holandsko-česká posádka svan den Brinkem a Kozlovským na Renaultu ztratila přesně dvaadvacet vteřin. Bronz bral Rus Nikolajev. Další dva severočeské kamiony pak přijely na třinácté (Huzink) a devatenácté příčce (van Kasteren).

Do druhé etapy bude židovický kamion týmu Mammoet Rallysport vyjíždět ze skvělé druhé pozice. Na programu je start i cíl vPiscu, ale tentokrát se poměr ujetých kilometrů otáčí. Zcelkových dvě stě osmdesáti kilometrů je téměř dvě stě sedmdesát měřených a zpřevážné většiny se opět jede na písku.

Výsledky – 1. etapa – Lima – Pisco (31 km)

1. Loprais (Cze) Tatra 25:15

2. van den Brink (Ned) Renault Trucks +0:22

3. Nikolaev (Rus) Kamaz +0:29

4. van Genugten (Ned) Iveco +1:11

5. Shibalov (Rus) Kamaz +1:18

13. Huzink (Ned) Renault Trucks +3:24

19. van Kasteren (Ned) Renault Trucks +9:57

 

Fotogalerie

Další fotografie 1 2 3 4

Vaše komentáře

Bookmark and Share