Vyhledávání

Van Kasteren dojíždí ve 3. etapě šestý

Van Kasteren dojíždí ve 3. etapě šestý

Arequipa/Židovice – Skvělý výsledek předvedl holandský pilot severočeského kamionu Janus van Kasteren. Ve 3. etapě dakarské rallye přijel v šestém nejrychlejším čase a celkově se probojoval do top ten. Etapa přitom patřila k dalším extrémům v dunách, kde své šance na solidní výsledek ztratila řada skvělých jezdců.

„Bohužel jsme po včerejší nehodě přišli o kamion s posádkou Martina van den Brinka. Martin sice nakonec dokázal sám dojet do cíle druhé etapy, ale škody byly tak velké, že znemožnily další setrvání vsoutěži. Musíme to přijmout, protože Dakar je extrémní a nevyzpytatelná soutěž, kde se do potíží snadno dostávají i ti nejlepší,“ podotkl Mario Kress, autor projektu MKR Adventure, který věří, že čest jeho renaultům budou dělat další dva piloti. Ti jako by jeho přání vyslyšeli. Van den Brinkův parťák ztýmu Mammoet Rallysport jel ve 3. etapě jako utržený ze řetězu. Brzy se probojoval mezi elitu a nakonec cílem projel všestém nejrychlejším čase.

Etapa mezi San Juanem de Marcona a Arequipou měřila bezmála 800 kilometrů. Čas se závodníkům měřil na úseku dlouhém 331 km. Nejrychlejším byl tentokrát Rus Karginov před svými kolegy skamazem druhým Sotnikovem a třetím Nikolajevem. Přestože pro mnohé favority se úterní prověrka stala takřka očistcem, židovické renaulty se udržely, přestože i druhý z kamionů z dílny týmu MKR Technology spilotem Gertem Huzinkem musel bojovat snástrahami trati. Nakonec cílem projel čtrnáctý. „Gert vletěl do díry a zničil nárazník a pravé přední světlo. Kluci ztratili slabou půlhodinu, pak zhruba čtvrt hodiny kvůli navigaci a následně dvacet minut při výměně pneumatiky. Po technické stránce je ale kamion vpořádku a posádka ukazuje svoji bojovnost,“ sdělil Mario Kress.

Ztratil ale i někdejší šampion de Rooy, který přišel o průběžné stříbro a vypadl i zelitní pětice. Vedoucí pozici si udržel lídr Eduard Nikolajev. Janus van Kasteren poskočil do top ten a patří mu devátá příčka aktuálního celkového hodnocení, Gert Huzink je patnáctý.

Během čtvrtého závodního dne čeká na posádky druhá nejdelší měřená prověrka letošního ročníku dlouhá lehce přes čtyři sta kilometrů. Celkově měří trasa zArequipy do Tacna 664 km a sní začíná i maratonská část, kdy se posádky budou muset spolehnout jen samy na sebe.

Výsledky – 3. etapa – San Juan de Marcona – Arequipa (798/331 km):

1. Karginov (Rus) Kamaz 4:26:49

2. Sotnikov (Rus) Kamaz +4:30

3. Nikolaev (Rus) Kamaz +5:06

4. Villagra (Arg) Iveco +11:55

5. Macík (Cze) Liaz +17:25

6. van Kasteren (Ned) Renault Trucks +40:55

14. Huzink (Ned) Renault Trucks +1:43:51

Výsledky - celkově:

1. Nikolaev (Rus) Kamaz 9:28:51

2. Sotnikov (Rus) Kamaz +8:25

3. Villagra (Arg) Iveco +15:12

4. Karginov (Rus) Kamaz +18:22

5. Macík (Cze) Liaz +40:43

9. van Kasteren (Ned) Renault Trucks +1:58:01

15. Huzink (Ned) Renault Trucks +2:40:18

 

Fotogalerie

Další fotografie 1 2 3 4

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu