Kroměřížský Multi S racintg team se ohlíží za rokem 2011 i plánuje

Úspěšná sezóna 2011 pro Multi-S racintg team

Na začátku již skončené sezóny 2011 vznikl na Kroměřížsku nový rally team Multi-S racing skládající se z posádek Jindřich Láník – Petr Píža, závodící s Renault clio sport a Pepík Urban a jeho otec Jarda (jež zároveň vykonává i funkci šéfa týmu), kteří proháněli po závodních tratích nepřehlédnutelnou žlutou tisícovku. Tento tým se letos prezentoval v rámci volného poháru a rally cupu.

Prvním společným závodem tohoto nově vzniklého teamu byla jarní Rally Humpolec, kterou obě posádky braly jako přípravu na zápolení ve Volném poháru v rally 2011. Dalším závodem byl již premiérový start v rámci Volného poháru na Rallye Posázaví. Zatímco posádka Láník Píža se zaměřila výhradně jen na souboje v tomto poháru, Pepík s Jardou odjeli i dva závody zařazené do Rally cupu. Pojďme tedy zrekapitulovat, jak si obě posádky v sezóně 2011 vedly.

Při již zmíněné Rallye Posázaví obsadila posádka stříbrného clia 13. místo absolutně a druhé ve třídě A3. Druhé místo ve třídě kluci zopakovali i při Radouňské Rallye, kde se jim dokonce podařilo vměstnat do první desítky absolutního pořadí. Po té následovala pro tuto dvojici více než dvou měsíční pauza, aby se na závodní tratě vrátili při rally ve Světlé nad Sázavou. Po slibně odjetém začátku soutěže přišla v poslední sekci chybka a propad do hloubky výsledkové listiny. Ve třídě brali jen body za 6 místo. Na poslední závod sezóny – Rally Humpolec tedy odjížděli s jasným cílem, a to porazit své soupeře Bartla a Wazynski, protože jen tento výsledek by jim zaručil celkové druhé místo ve třídě A3. Po velmi slušném nástupu do první RZ, kdy Jindra s Petrem obsadili sedmé místo celkově, odstoupil na druhé RZ Tomáš Bartl. V té době už činil náskok posádky Multi-S racing na Wazynski více než minutu a půl, takže bylo vymalováno. Nakonec se tato posádka radovala z prvního místa ve třídě A3, desátého v absolutním pořadí a zisku titulu vicemistrů třídy A3 v hodnocení za celý ročník Volného poháru.

Mladičký Pepík navigován svým otcem Jaroslavem, skočil do světa rally rovnýma noha. Po slušném výkonu při své premiéře na jarní rallye Humpolec pokračovala tato posádka po boku svých týmových kolegů v boji na tratích Volného poháru. I když se ze začátku tato zkušenosti sbírající posádka nevyhnula občasným drobným problémům, nakonec ze všech šesti startů dojela pokaždé až do cíle, což na první sezónu takto mladého pilota, je až obdivuhodný výkon. Kluci po celou sezónu pravidelně sbírali body a postupně zrychlovali, což nakonec vyvrcholilo na podzimní rallye Humpolec, kde obsadili ve třídě H1 druhou příčku, čímž si zajistili třetí místo v konečné klasifikaci této třídy v rámci Volného poháru.

Posledním závodem této dvojice byla Rallye Střela jedoucí se v polovině listopadu. I přes velmi těžké a zrádné podmínky dovezli kluci své krásné “MBéčko“ až do cíle, kde byli klasifikovaní jako 27. absolutně a třetí ve třídě H3.

A jaké jsou plány na sezónu 2012? Jindřich s Petrem se netají tím, že by rádi poposkočili ve svém vývoji o kousek výš a zkusili závodění v rámci poháru K4, od čeho se také vyvíjí veškeré přípravy. Pepík bude muset ještě chvíli počkat, a tak jej příští rok budeme moc nejspíš spatřit na tratích Volného poháru.

Na závěr, by celý Multi-S racing team rád poděkoval všem, co se podíleli na jeho úspěších, hlavně Jindrovi Lánikovi staršímu za přípravy a servis vozů, rodinám, kamarádům, známým a v neposlední řadě všem pořadatelům a popřál mnoho úspěchů v roce 2012.