Vyhledávání

Na Kyperské rallye doslova zazářil domácí Nicos Thomas s Peugeotem 207 Super 2000

Nicos Thomas doma na Kypru pátý s palivem VP Export v nádrži
Tisková informace VP Racing Fuels

Na závěrečné soutěži seriálu IRC, Kyperské rally, doslova zazářil domácí jezdec Nicos Thomas s vozem Peugeot 207 Super 2000. O týden dříve se jela ve Švýcarsku i finálová soutěž Mistrovství Evropy, kde byl v poháru Renaultů Clio R3 druhý nejrychlejší Ital Matteo Gamba. Oba své skvělé výsledky vybojovali s palivem VP Export.

I přes nepovedené vystoupení továrního týmu Proton na Skotské rally měly červenomodré barvy společnosti VP Racing Fuels na podzim co slavit. Asi vůbec největší úspěch slavilo použití paliva VP Export ve voze Peugeot 207 Super 2000 na Kyperské rally, finálovém podniku seriálu IRC. Mladý Nicos Thomas dojel totiž na své domácí soutěži do cíle pátý, těsně za dvěma kvalitními českými piloty, Martinem Prokopem a Jaromírem Tarabusem. Při své premiéře s vozem S2000 tak loňský účastník projektu Pirelli Star Driver porazil i všechny klasické produkční vozy v čele s bývalým továrním pilotem z mistrovství světa, Romanem Krestou.

Na rychlostní zkoušce Foini, která byla se svou délkou 31,7 km vůbec nejdelší z celé soutěže, zajel Thomas dokonce druhý nejlepší čas za známým Francouzem Bryanem Bouffierem. V cíli tak mohl být třiadvacetiletý jezdec právem spokojen: „Po včerejších potížích s brzdami se nám dnes dařilo lépe. Tohle je skvělé umístění a já doufám, že dostanu i další šanci řídit vůz Super 2000.“ Radoval se i vedoucí italského POWER CAR TEAMU, Fabio Munaretto: „Jsme všichni velice spokojeni. Na to, že Thomas v tomto autě seděl poprvé a bojoval s piloty, kteří ve vozech kategorie S2000 jezdí celou sezónu, je to skvělý výsledek. A ten by mohl určitě už při příštím závodě zlepšit. My navíc v průběhu soutěže nasbírali spoustu cenných dat o autě.“

Již tradičně používají palivo VP Export také mnozí závodníci bojující o body v Renault Clio R3 Trophy. Tento seriál měl svou předposlední zastávku o posledním říjnovém víkendu při závěrečné zastávce evropského šampionátu, Rallye du Valais. Tato soutěž začala hodně nešťastně pro Lubomíra Minaříka, který havaroval již na shakedownu, velmi brzy odstoupil také úspěšný účastník projektu Pirelli Star Driver, Čech Jan Černý. Naopak velice se ve Švýcarsku dařilo Italu Matteo Gambovi a Pierru Campanovi z Korziky, kteří postupně stoupali pořadím vzhůru. Po vybojování několika nejrychlejších časů mezi Renaulty Clio R3 těmto dvěma jezdcům patřily v cíli konečná stříbrná a bronzová příčka v pořadí silně obsazeného značkového poháru těchto vozů.

Už po pár měsících aktivní účasti na evropské rally scéně je tedy zřejmé, že značka VP Racing Fuels má již velmi dobrý zvuk a úspěchy vozů poháněných tímto palivem jsou nepřehlédnutelné. Spokojen tak může být i Martin Popilka, zástupce společnosti FRESH ENERGY, SE, oficiálního distributora paliv VP Racing Fuels: „Každý začátek je těžký, ale mám radost zejména z toho, že se tak rychle podařilo jméno našeho benzínu VP Export dostat do povědomí závodnické veřejnosti. Naše paliva dnes kromě továrního týmu Proton již úspěšně pohánějí i další vozy kategorie Super 2000, zejména Peugeoty a Fordy, ale také celou řadu produkčních vozů. Po doporučení našeho paliva značkou Renault pro jejich soutěžní vozy navíc projevují zájem o VP Export i další výrobci.

V nejbližších dnech se aktivně zúčastníme i známé výstavy závodní techniky Professional MotorSport World Expo v Kolíně nad Rýnem, kde na náš stánek srdečně zveme všechny příznivce rychlých kol. Informace o našich produktech tam budou moci získat přímo od těch nejfundovanějších odborníků, kromě zástupců naší firmy očekáváme totiž i návštěvu z vedení společnosti VP Racing Fuels z USA. Máme v plánu v Německu uskutečnit i mnohá jednání, po nichž budeme moci i poodhalit náš program pro příští sezónu. Už teď však lze konstatovat, že máme v plánu naše aktivity dále rozšiřovat a rozvíjet.“


VP Racing Fuels
media team

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu